Kradzież kubków w USA

i

Autor: facebook.com/RosevilleCaliforniaPolice

kradzież

Ukradła viralowe kubki z TikToka, ale szybko została złapana. Co grozi młodej Amerykance?

2024-01-30 11:41

W Kalifornii została zatrzymana młoda kobieta pod zarzutem kradzieży 65 kubków marki Stanley. Co sprawiło, że tak bardzo pragnęła ich mieć? Okazuje się, że kubki stały się prawdziwym viralem dzięki TikTokowi.

Pasja dotycząca kubków Stanley doszła do krytycznego punktu. W Kalifornii, 17 stycznia, 23-letnia kobieta została aresztowana pod zarzutem domniemanej kradzieży 65 metalowych naczyń o wartości przekraczającej 10 tysięcy złotych (2,5 tysiąca dolarów).

O zdarzeniu poinformował na Facebooku departament policji z Roseville w Kalifornii. Personel sklepu wezwał policję, gdy klientka odmówiła zapłaty za przedmioty i opuściła lokal z pełnym wózkiem, kierując się na parking. Funkcjonariusze przybyli na miejsce, kiedy wrzucała przedmioty do bagażnika samochodu.

Katowice. Oto wizerunek sprawcy kradzieży... szczoteczek do zębów

Departament Policji w Roseville opublikował żartobliwe ogłoszenie na Facebooku, w którym stwierdzono: "Rozumiemy, że kubki Stanley Quenchers są modne, ale zdecydowanie odradzamy popełnianie przestępstw w celu zaspokojenia pragnienia. Departament Policji w Roseville pozostaje zaangażowany w zapobieganie kradzieżom".

Kubek marki Stanley, zwłaszcza model Adventure Quencher Travel Tumbler, od dłuższego czasu stał się obiektem viralowych trendów na TikToku. Ironią jest, że produkt, który miał pomagać w ograniczaniu używania plastikowych butelek i jednorazowych kubków, sam stał się symbolem konsumpcjonizmu.

Na TikToku Paulina Zagórska opowiedziała o fenomenie Stanley Quencher i jego "podgrzewaniu" marketingowym przez producenta. Tiktokerka prowadzi profil, na którym porusza kwestie związane z problemami wynikającymi z niekontrolowanego konsumpcjonizmu oraz dzieli się sposobami radzenia sobie z nimi.

Portal wsj.com opisał przypadek 16-letniej dziewczyny z Alabamy, której rodzice wydali ponad 3 tysiące dolarów na kolekcję kubków marki Stanley, obejmującą każdy kolor i rodzaj. "Mam obsesję" - wyznała Amelia Awad, która posiada 67 metalowych pojemników na napoje.

Wielka kradzież w Adzie. Tym razem złodziejami z Boćkiem są Kucyki
Sonda
Byłeś/aś kiedyś świadkiem kradzieży?