gorzów szpital czad 1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Julia z mamą tuż przed wyjściem ze szpitala.

Trzy zatrucia w grudniu. Trójka nastolatek w szpitalu w Gorzowie!

2021-12-28 15:56

Młodzi mieszkańcy czują się dobrze, choć będą jeszcze pod opieką specjalistów. Na wszelki wypadek. W tych przypadkach w żadnym z mieszkań nie było czujnika czadu. Gdyby był, ostrzegłby przed niewidzialnym zagrożeniem.

W poniedziałek (27.12) gorzowską lecznicę opuściła 10-letnia Julia. Dziewczynka w Wigilię (24.12) zatruła się tlenkiem węgla. Było o krok od tragedii. Julia, zanim straciła przytomność, zdążyła krzyknąć, co zaalarmowało jej mamę Klaudię. Krzyk postawił na nogi sąsiadów. Pomoc przyszła w porę. Julia wróciła do domu wyposażonego w czujniki czadu, o co zadbał starszy brat dziewczynki. Wcześniej ich nie było.

gorzów czad czujka

i

Autor: archiwum redakcji Czujka to niewielkie urządzenie, alarmuje o zagrożeniu.

Czadem zatruła się także inne młode mieszkanki Gorzowa- 15-latka i 18-latka. Tlenek węgla wydostał się przez nieszczelne termy gazowe. Jest bezwonny i bezbarwny, ale wyczuwają go tzw. czujki. Ich montaż to kilkadziesiąt złotych, a mogą uratować życie.

Skutkami zatrucia mogą być bóle głowy, rozkojarzenie, zaburzenia pamięci. Gdy czujemy, że coś jest nie tak natychmiast trzeba wezwać pogotowie i straż pożarną.

Marszałek przyznał nagrody. 15-letnia bohaterka została "Strażakiem Miesiąca"

Co wiesz o Eurowizji Junior? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 12
W którym roku Polska zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci?