Furgonetka antyaborcyjna nadal stoi pod gorzowskim szpitalem.

i

Autor: Przemek Mazurek Furgonetka antyaborcyjna stała przed szpitalem wiele miesiecy. Teraz bedą tam miejsca dla niepełnosprawnych (fot. archiwum).

Gorzów: Przed szpitalem więcej miejsc dla niepełnosprawnych

2021-12-24 13:45

To ułatwi życie pacjentom niepełnosprawnym, którzy korzystają z pomocy lecznicy. Ma to także zabezpieczyć szpital na wypadek, gdyby ktoś chciał ponownie postawić tam kolejny samochód z treściami antyaborcyjnymi.

Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych jako... zabezpieczenie przed antyaborcyjnymi furgonetkami. Gorzowski szpital planuje przeznaczyć miejsca postojowe najbliżej wejścia dla osób niepełnosprawnych. Chodzi o parking po drugiej stronie ul. Dekerta. To też sposób na to, żeby nikt już tam nie stawiał samochodu ze zdjęciami antyaborcyjnymi.

Przez bardzo wiele miesięcy ten samochód zajmował miejsce, gdzie mogliby parkować pacjenci, którzy przychodzą do szpitala, często pacjenci niepełnosprawni. Dlatego te miejsca najbliżej szpitala zostaną przeznaczone do parkowania samochodów osób niepełnosprawnych - mówi Robert Surowiec, wiceprezes WSzW w Gorzowie.

Przypomnijmy: Furgonetka należąca do aktywistów pro-life stała przed gorzowskim szpitalem od lutego 2020 roku. Władze lecznicy starały się ją usunąć przez wiele miesięcy. Udało się to dopiero na początku grudnia, po tym jak na parkingu utworzono... strefę ruchu.

Co wiesz o potrawach świątecznych?

Pytanie 1 z 12
Z czego powinien być tradycyjny kompot wigilijny?