Protest rolników - 12.04.24

i

Autor: J.M

Strajk rolników na S3

Trzy razy nie! Rolnicy do północy muszą opuścić ekspresową S3. Kończy się protest

2024-04-19 14:33

Wygląda na to, że od soboty [20.04] kierowcy będą mogli swobodnie poruszać się drogą ekspresową S3 na odcinku pomiędzy węzłami Gorzów Północ a Myślibórz. Sąd Apelacyjny w Szczecinie odrzucił odwołanie protestujących rolników.

Rolnicy w sądzie. Domagali się przedłużenia strajku

W ubiegłym tygodniu burmistrz Myśliborza odrzucił wniosek rolników blokujących trasę S3 dotyczący przedłużenia trwającego tam strajku. Rolnicy chcieli kontynuować akcję do 30 czerwca, jednak burmistrz Piotr Sobolewski, wskazując przede wszystkim na względy bezpieczeństwa, wydał decyzję odmowną. Przypomnijmy: od początku trwania protestu, tj. od lutego br., znacznie zwiększyła się liczba na trasie objazdy blokady (DW 119). Kierowcy musieli korzystać z tzw. starej trójki, na której doszło do kilku wypadków, w tym jednego ze skutkiem śmiertelnym.

Rolnicy jednak nie odpuścili i zgłosili sprawę do Sądu Okręgowego w Szczecinie (właściwego dla miasta Myśliborza), który z kolei... podtrzymał w mocy decyzję burmistrza i nie zgodził się na dalszą blokadę. To jednak nie zniechęciło strajkujących, którzy złożyli apelację. 

Kończy się strajk rolników na S3. Sąd wydał decyzję

W piątek [19.04] Sąd Apelacyjny w Szczecinie odrzucił odwołanie protestujących rolników. Tym samym wykorzystali oni wszystkie środki prawne wobec postanowienia burmistrza Myśliborza. Decyzję tę poparła również petycją, która zgromadziła 1400 podpisów, a także wniosek policji. Mundurowi swój sprzeciw argumentowali za dużym natężeniem ruchu i nagłym wzrostem niebezpiecznych zdarzeń drogowych na trasach objazdowych.

Protest rolników w Gorzowie

Sonda
Czy popierasz strajk rolników?
Wielki strajk rolników w Warszawie