Park Róż wkrótce doczeka się rewitalizacji.

i

Autor: Fragles Park Róż wkrótce doczeka się rewitalizacji.

Trzy oferty na rewitalizacje dwóch parków w Gorzowie

2020-09-23 18:12

W drugim przetargu chętnych nie brakowało. Zgłosiły się firmy z Piły, Gdańska i Kościana. Są propozycje, które mieszczą się w puli finansowej jaką ma magistrat. Czy uda się wybrać wykonawcę?

Na prace w Parku Kopernika gorzowscy urzędnicy przeznaczyli 1 mln 800 tysięcy złotych. Wszystkie oferty są poniżej tej kwoty- najniższa 1 mln 200 tysięcy. Przede wszystkim ma zostać odnowiony terenu wokół fontanny. Chodzi o słupy, oświetlenie czy donice na kwiaty.

Mniej optymizmu jeśli chodzi o Park Wiosny Ludów zwany parkiem róż. Miasto ma na jego rewitalizację 5 mln złotych. Złożone propozycje są o 1- 1,5 miliona większe. Wykonawcy raczej powinni zostać wybrani, a to się wkrótce okaże. Największe zmiany obejmą ogrodu różany.

Największe zmiany obejmą ogrodu różany. Mówi Agnieszka Kuźba, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej:
gorzów kopernika park

i

Autor: archiwum redakcji Prace dotyczyć będą terenu przy fontannie.

Na stawie pojawią się nowe tarasy, wyremontowane zostaną ścieżki, mostek od ul. Strzeleckiej, schody od Kosynierów Gdyńskich, plac zabaw. 

Miejmy nadzieję, że zwycięzcy się nie wycofają, tak jak było w pierwszym przetargu na Park Róż. Wtedy prawdopodobnie firma przestraszyła się ówczesnych protestów mieszkańców.

Taka będzie pogoda jesienią
Sonda
Wybierasz się w tym roku na wesele?