PSZOK Chruścik

i

Autor: www.google.maps.pl

ODPADY

Trwa budowa nowych PSZOK-ów w Gorzowie i okolicy. Mieszkańcom będzie łatwiej pozbyć się śmieci

2023-04-24 13:23

Rozpoczęły się już prace związane z budową nowych Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, czyli specjalnie zorganizowanych miejsc, w których mieszkańcy mogą zostawić te śmieci, których nie można wyrzucić do przydomowych pojemników, worków lub koszy. Łącznie powstanie siedem takich obiektów - roboty już trwają. '

Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych - co można tam oddać?

O tym jak ważna jest segregacja nie trzeba już chyba nikomu przypominać. Jednak nie zawsze ta segregacja jest łatwa. Wciąż wiele osób ma problemy z dopasowaniem odpadów do odpowiedniego kosza. A co w sytuacji gdy śmieci nie pasują do żadnego kubła? Być może trzeba je zawieźć to tzw. PSZOK-ów.

To właśnie do tych specjalnie wydzielonych punktów należy oddawać takie odpady komunalne jak

* odpady wielkogabarytowe,* odpady budowlane, poremontowe i rozbiórkowe,* odpady zielone,* zużyte opony,* elektrośmieci, czyli sprzęt elektryczny i elektroniczny, jak również baterie i akumulatory,* przeterminowane leki i chemikalia,* odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek.

Wszystkie odpady przyjmowane są w PSZOK-ach bezpłatnie.

Nowe PSZOK-i w Gorzowie i gminach ościennych

Obecnie w Gorzowie działa tylko jeden Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Zlokalizowany on jest przy ulicy Małyszyńskiej 180 (Chruścik) i działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 10:00 i od 15:00 do 18:00, natomiast w soboty od 8:00 do 16:00.

Ten jedyny punkt obsługuje nie tylko mieszkańców Gorzowa, ale także gmin ościennych, czyli Kłodawy, Bogdańca, Santoku, Lubiszyna oraz Deszczna.

Nie da się ukryć, że jest to problematyczne dla wszystkich, którzy z określonymi odpadami muszą pokonać niemały kawałek drogi, aby dotrzeć do gorzowskiego punktu. Na szczęście, już wkrótce się to zmieni!

Wszystko dlatego, że nowe PSZOK-i zostaną wybudowane w każdej wyżej wymienionej gminie co znacznie ułatwi mieszkańcom wyrzucanie odpadów. Dodatkowo, dwa punkty pojawią się także w Gorzowie przy ul. Rolnej i Fieldorfa-Nila.

Budowa PSZOK-ów już ruszyła. Ile czasu ma wykonawca na zakończenie prac?

Prace związane z budową nowych punktów w gminach już się rozpoczęły. Prowadzone są w Deszcznie, Lubiszynie, Różankach (gmina Kłodawa), Gralewie (gmina Santok) oraz w Łupowie (gmina Bogdaniec).

Jak informują urzędnicy: PSZOKi powstaną w takiej odległości od zabudowań, by korzystanie z nich nie utrudniało to życia mieszkańcom.Punkty powinny być gotowe jeszcze w tym roku. Wykonawca ma siedem miesięcy na zakończenie robót.

Sonda
Czy segregujesz śmieci?
Mafia śmieciowa zakopywała odpady w Przemęckim Parku Krajobrazowym