gorzów inneko

i

Autor: FB Inneko Gorzów

Odpady

Wszystko drożeje, więc podrożeją też śmieci

2023-04-21 15:39

Ciągle jeszcze nie wiadomo o ile i kiedy, ale nie ma się co łudzić - będzie drożej. Miejska spółka Inneko, która odbiera śmieci od gorzowian, przedstawiła swoje wyliczenia, pokazujące o ile zwiększyły się koszty działalności. Dokumenty trafiły do Związku Celowego MG6, który podejmie ostateczne decyzje.

Koszty odbioru śmieci wyższe, więc konieczna jest podwyżka. Inneko przekazało swoje wyliczenia, teraz MG6 to sprawdza. Wkrótce się okaże, czy gorzowianie zapłacą więcej za odbiór odpadów. W Gorzowie śmieci wywozi miejska spółka Inneko. Prezes wylicza powody wzrostu kosztów, jakie ponosi spółka. To wzrost cen paliwa, energii elektrycznej, płac, czy inflacji dla firm, która wyniosła 25 proc.

Tego nikt nie mógł się spodziewać - mówi Łukasz Marcinkiewicz, prezes Inneko. - Kiedy składaliśmy naszą ofertę kalkulowaliśmy ją w grudniu 2021 roku. Na razie staramy się wykazać jaki wpływ na cenę końcową mają: wzrost cen paliwa, wynagrodzeń czy inflacja.

Obecnie gorzowianie, którzy segregują odpady płacą miesięcznie 32 zł. Wzrost cen jest raczej przesądzony. W lutym wprost mówił o tym prezydent Gorzowa. Prawdopodobnie podwyżka wyniesie kilka złotych. Decyzje mają zapaść do połowy roku.

QUIZ: Jak dobrze znasz polskie zespoły metalowe?

Pytanie 1 z 10
1. W jakim mieście powstał zespół Acid Drinkers?