Tramwaj nr 4

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski / Gorzów www.facebook.com

KOMUNIKACJA

Tramwaj linii nr 4 w Gorzowie będzie kursował inaczej. Szykują się zmiany

2024-03-08 14:26

Już od najbliższej niedzieli, tj. 10 marca, zmienia się rozkład jazdy dla nowo uruchomionej linii tramwajowej nr 4, która kursuje od przystanku Fieldorfa-Nila aż do dworca PKP. Korekty wprowadzone są po to, by dostosować połączenia do godzin odjazdów i przyjazdów pociągów.

Kursy T4 wymagały korekty

Linia tramwajowa nr 4 uruchomiona została wraz z początkiem stycznia tego roku. Po 12 latach tramwaje powróciły na ulicę Dworcową, a nieczynne od lat tory, dzięki ich wyremontowaniu, ponownie są w użyciu.

Od momentu wyruszenia "czwórki" w trasę pojawiło się sporo zażaleń od mieszkańców, którzy mówili o niedostosowaniu godzin przyjazdów tramwajów do połączeń kolejowych. Wiele osób zwracało uwagę, że tramwaj "wozi powietrze", czyli po prostu jeździ pusty.

W sprawę zaangażowała się więc gorzowska radna Marta Bejnar-Bejnarowicz, która przygotowała analizę połączeń kolejowych oraz T4 i przekazała dane do operatora. Jak się okazuje, wnioski zostały uwzględnione.

Nowy rozkład jazdy dla "czwórki"

Radna w swoich mediach społecznościowych umieściła odpowiedź jaką otrzymała od operatora. Jak się okazuje, już od najbliższej niedzieli (10.03) wprowadzone zostają zmiany w kursowaniu linii T4.

Co się zmieni?

  • Godziny odjazdów z przystanku Fieldorfa ”Nila” i przyjazdów na przystanek Dworzec Główny zostaną dostosowane do odjazdów pociągów w godzinach od ok. 6:30 do ok. 17:45 (w soboty i niedziele do ok. 16:45).
  • Godziny odjazdów z przystanku Dworzec Główny zostaną dostosowane do przyjazdów pociągów w godzinach od ok. 6:30 do ok. 17:45 (w soboty i niedziele do ok. 16:45).

Linię tramwajową nr 4 w Gorzowie obsługuje jeden pojazd.

Tak wygląda remont ulicy Konsynierów Gdyńskich w Gorzowie. Kiedy droga będzie gotowa?

Sonda
Uważasz, ze linia T4 jest potrzebna?
Uszkodzili zabytkowy tramwaj w Bydgoszczy. Wszystko nagrały kamery