POGRZEB

Tłumy pożegnały Łukasza Kaczmarka. W ostatniej drodze towarzyszyły mu motocykle

2024-05-02 13:39

W czwartek (02.04) o godzinie 12:00 odbył się pogrzeb Łukasza Kaczmarka, byłego żużlowca, wychowanka Stali Gorzów, który zginął przed kilkoma dniami w tragicznym wypadku. Na cmentarzu zebrało się kilkaset osób, które wspólnie pożegnały sportowca. To była wyjątkowo smutna i wzruszająca uroczystość.

Były żużlowiec Stali Gorzów zginął w wypadku

Do tragedii doszło w piątek, 26 kwietnia, na polnej drodze między Karninem a Deszcznem. To właśnie tam wywrócił się pojazd typu baggy, którym podróżowały dwie osoby - między innymi 28-letni Łukasz Kaczmarek, który kierował autem. Niestety, wypadek był na tyle poważny, że życia byłego żużlowca nie udało się uratować.

Podczas niedzielnego meczu, w którym eBut.pl Stal Gorzów zmierzyła się z Krono Plast Włókniarzem Częstochowa, tragicznie zmarłego sportowca uczczono minutą ciszy.

Bliscy, przyjaciele i fani tłumnie zjawili się na pogrzebie

Takie widoki rozdzierają serce. Kilkaset osób przyszło na nekropolię, by pożegnać Łukasza Kaczmarka. Oprócz rodziny, przyjaciół i bliskich zjawił się też cały team Bartosza Zmarzlika, z Mistrzem Świata na czele. Byli m.in. Adrian Cyfer, Rafał Karczmarz, Marcel Studziński, Kamil Nowacki, a także delegacja Stali Gorzów. Na miejscu pojawiło się mnóstwo motocyklistów, którzy warkotem silników odprowadzili Karczmarza w ostatnią drogę. Pojawił się również prezydent miasta Jacek Wójcicki

W trakcie tej niezwykle smutnej ceremonii, uczestnikom pogrzebu rozdano białe balony, które następnie wypuszczono w niebo. Grób żużlowca natomiast wypełnił się kwiatami.

Sonda
Znałeś/aś Łukasza Kaczmarka?
Pogrzeb Damiana Sobola wolontariusza z Przemyśla