Jacek Wójcicki

i

Autor: fot. Daniel Adamski /@Jacek Wójcicki / www.facebook.com

WYBORY 2024

Jacek Wójcicki ponownie prezydentem Gorzowa. "To wielka radość" mówi. Wyniki wyborów 2024

2024-04-22 8:19

W niedzielę (21.04) w Gorzowie odbyła się druga tura wyborów samorządowych. Mieszkańcy zdecydowali, że przez następne 5 lat miastem wciąż będzie rządził dotychczasowy prezydent Jacek Wójcicki, który w głosowaniu pokonał kandydata Koalicji Obywatelskiej, Piotra Wilczewskiego. Wójcicki nie kryje radości z wygranej.

Druga tura wyborów samorządowych w Gorzowie. Kto został prezydentem?

W drugiej turze wyborów prezydenckich w szranki stanęli ze sobą Jacek Wójcicki, który przez ostatnie dwie kadencje pełnił funkcję prezydenta Gorzowa, oraz Piotr Wilczewski, radny z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Jak już informowaliśmy, gorzowianie zdecydowaną większością głosów wybrali Jacka Wójcickiego, a to oznacza, że to właśnie on przez kolejne 5 lat będzie rządził Gorzowem. To już trzecia kadencja Wójcickiego na tym stanowisku.

Jacek Wójcicki zdobył aż 61,23% głosów - zagłosowało na niego 18 166 osób, z kolei jego kontrkandydat Piotr Wilczewski 38,77% głosów - głosowały 11 502 osoby (dla porównania w pierwszej turze wyniki obu kandydatów wyglądały następująco: Jacek Wójcicki 49,24%, Piotr Wilczewski 22,18%).

"Jestem wdzięczny wyborcom" komentuje Wójcicki

Pierwsze wyniki dotyczące drugiej tury wyborów spłynęły z Państwowej Komisji Wyborczej już w kilka godzin po zamknięciu lokali wyborczych. To oznacza, że ekipa Wójcickiego świętowała już w niedzielną noc.

Czuję wdzięczność, naszym mieszkańcom, wyborcom, którzy zaufali mi i dali mi kolejny kredyt na pięć lat. Więc myślę, ze to co się w Gorzowie działo to się podobało, ludzie zaufali, że ta zmiana, która od blisko 9 lat trwa, idzie w dobrym kierunku. To jest wielka radość" skomentował Jacek Wójcicki po ogłoszeniu wyników wyborów.

Frekwencja wyborcza nie zachwyciła, chociaż była nieco wyższa niż w pierwszej turze. Według danych PKW w Gorzowie wyniosła 34,16%, natomiast w całym województwie lubuskim - 42,44%.

Zobacz też: Atrakcje Gorzowa. Co warto zobaczyć w mieście?

Sonda
Byłeś/aś na wyborach?
Łapiński ocenia wybory samorządowe!