szpital międzyrzecz

i

Autor: FB Szpital Międzyrzecki Sp z o o

SZPITAL

Teraz nie można w nim rodzić, ale jest światełko w tunelu. Co z porodówką w Międzyrzeczu?

2024-03-05 14:11

Szpitalu Międzyrzeckim pojawił się wiceminister zdrowia, Wojciech Konieczny. Jak stwierdził, placówka będąca pod nadzorem Powiatu Międzyrzeckiego ma się znaleźć w jednym z priorytetowych programów rządzącej koalicji, czyli tworzonej od nowa sieci szpitali.

Wprowadzany jest właśnie program naprawczy i przy okazji restrukturyzacji lecznica będzie mogła liczyć na finansowe wsparcie. Jakie problemy trawią teraz szpital? 

Problemy oczywiście są te, które wszędzie. Tzn. kadrowe wśród pielęgniarek, jak i lekarzy. Ale też ten szpital, patrząc globalnie na szpitalnictwo powiatowe w Polsce, myślę że ma przed sobą przyszłość, tak bym to określił" - przyznał minister Konieczny.

Superbohaterowie na linach zjechali z dachu Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Jak dodał prezes Szpitala Międzyrzeckiego, Stefan Mordacz, średnia personelu medycznego, to 52 lata. Placówka zadłużona jest na około 24 miliony złotych. Największy problem dotyczy oddziału ginekologiczno-położniczego, który od 8. grudnia nie przyjmuje pacjentek do porodu oraz na patologię ciąży.

W przypadku dofinansowania istniałaby szansa, że lecznica ponownie będzie mogła uruchomić oddział, co z punktu widzenia ciężarnych z rejonu jest niezwykle istotne. Na razie to jednak plany, a na oficjalne decyzje w tej sprawie trzeba jeszcze poczekać.

Quiz. Jak dobrze znasz polskie seriale medyczne? Komplet punktów zdobędą tylko nieliczni

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się szpital z serialu "Na dobre i na złe"?