Wykolejony tramwaj przy ul. Chrobrego

i

Autor: akl Wykolejony tramwaj przy ul. Chrobrego

Szok! Przy Chrobrego w Gorzowie wykoleił się tramwaj

2022-11-22 9:52

Do niecodziennej sytuacji doszło przy ul. Chrobrego wykoleił się tramwaj. Ruch tramwajów w kierunku osiedle Piaski został wstrzymany. Na miejsce został ściągnięty dźwig, którego zadaniem będzie wciągnięcie tramwaju na tory.

Wszystko wydarzyło się we wtorkowy poranek w samym centrum Gorzowa przy ul. Chrobrego. Tramwaj linii nr 2 jadący z os. Piaski w stronę Wieprzyc wykoleił się. Jak informuje Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie, środkowy wózek Helmuta wypadł z szyn.

- Do takich sytuacji dochodzi bez względu na porę roku. Na szczęście nikomu z pasażerów oraz motorniczemu nic się nie stało. Przejrzymy monitoring i zobaczymy co było przyczyną wykolejenia się. Aby podnieść środkowy wózek i postawić go z powrotem na szyny, potrzebny będzie dźwig. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilkadziesiąt minut – mówi Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Na czas stawiania tramwaju na tory, na odcinku od centrum Gorzowa w kierunku osiedla Piaski będzie kursowała autobusowa komunikacja zastępcza. Tramwaje na trasie Wieprzyce – Dowgielewiczowej kursują bez utrudnień.