Piesza na S3

i

Autor: www.lubuska.policja.gov.pl

DROGA EKSPRESOWA

Szła pieszo ekspresówką, bo... pokłóciła się z chłopakiem! Niebezpieczne sceny na S3 w okolicach Międzyrzecza

2023-08-29 10:49

Ta sytuacja była dużo groźniejsza niż mogłoby się wydawać! W piątek (25.08) na drodze ekspresowej S3 pomiędzy Popowem a Skwierzyną Zachód pojawiła się kobieta. I nie byłoby w tym nic zaskakującego gdyby nie fakt, że po niezwykle ruchliwej drodze szła pieszo! Policjantom tłumaczyła, że pokłóciła się z chłopakiem.

Informacja o spacerowiczce dotarła do międzyrzeckich policjantów po godzinie 18:00. Z uwagi na to, że sytuacja była bardzo niebezpieczna, a tragiczny w skutkach wypadek był na wyciągnięcie ręki, to na miejsce natychmiast wysłano patrol policji.

Po S3 beztrosko szła kobieta. Policjanci zabrali ją z drogi

Mundurowym dość szybko udało się namierzyć kobietę, która pasem awaryjnym drogi S3 spokojnie szła w kierunku Gorzowa. Gdy dotarli do niej mundurowi znajdowała się właśnie w pobliżu miejsca obsługi podróżnych Popowo.

Kobieta tłumaczyła policjantom, że między nią, a partnerem doszło do sprzeczki dlatego też postanowiła pokonać drogę między węzłami pieszo" opowiada Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Funkcjonariusze zabrali spacerowiczkę z drogi i odwieźli ją w miejsce, w którym bezpiecznie mogła kontynuować podróż.

Nieodpowiedzialny spacer zakończony mandatem

W tej sytuacji, na szczęście, nikomu nic się nie stało, ale o tragedię nie było trudno. Droga ekspresowa S3 to miejsce, w którym kierowcy mogą się poruszać z prędkością aż 120 km/h, chociaż w rzeczywistości często jeżdżą dużo szybciej. Dla kobiety idącej poboczem zderzenie z rozpędzonym samochodem miałoby katastrofalne skutki - pieszy nie miałby żadnych szans w starciu z pojazdem.

Przypominamy, że piesi nie mogą korzystać z dróg ekspresowych oraz autostrad. Dotyczy to także przypadku poruszania się przez nich pasem awaryjnym lub poboczem" dodaje Mateusz Maksimczyk.

Sonda
Czy zdarza ci się łamać przepisy drogowe?

Nietypowy spacer zakończył się dla kobiety mandatem.

Zobacz też: Potrącenie pieszej na pasach na rondzie santockim w Gorzowie. Poszkodowana pokazała poobijane ciało

72-latek jechał drogą ekspresową pod prąd