gorzów hipoglikemia Drezdenko

i

Autor: materiały Lubuska Policja zdjęcie ilustracyjne

Akcja

Drezdenko: Przechodzień i policjanci na ratunek chorej

2023-08-28 14:22

To zdarzenie mogło mieć tragiczne skutki. Jednak na szczęście ludzie nie byli obojętni na los starszej pani. Znieczulica, o której ostatnio dużo się mówi, w tym przypadku nie miała miejsca. 75-latka w centrum miasteczka miała atak hipoglikemii.

W piątek [25.08] w Drezdenku jeden z pieszych powiadomił mundurowych o nienaturalnym zachowaniu kobiety. 75-latka stała oparta o samochód i trudno było się z nią skomunikować. Miała problemy z utrzymaniem równowagi. Po przyjeździe policjanci udzieli jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Zauważyli, że na ręce ma specjalną opaskę informującą, że jest chora na cukrzycę.

W takim przypadku najważniejsze jest, aby jak najszybciej pomóc chorej. Wezwano pogotowie ratunkowe, które podało kobiecie kroplówkę. Ta szybko poprawiła stan pacjentki, poczuła się dużo lepiej.75-latka mogła swobodnie się wypowiadać i podziękowała wszystkim za pomoc​.

Dzięki obywatelskiej postawie jednego z przechodniów oraz skutecznej interwencji policjantów i załogi pogotowia udało się pomóc chorej.

Armagedon na torach. Tramwaj wykoleił się na pętli Witolin! Specjalny pojazd w akcji

QUIZ. Sprawdź, ile pamiętasz z egzaminu na prawo jazdy. Nie zdobyć 9/10 to obciach!

Pytanie 1 z 10
Światła mijania to inaczej światła: