Zakupy

i

Autor: Canva Pro

ZAKUPY

Szaleństwo zakupów na Black Friday! Wiemy ile wydają Polacy w trakcie wyprzedaży

2023-11-17 15:40

Zbliża się wyczekiwany przez wszystkich Black Friday. To jedyny dzień w roku kiedy większość sklepów proponuje swoim klientom ogromne zniżki, rabaty i promocje. Nic dziwnego, że tego dnia następuje prawdziwy szał zakupów! Sprawdziliśmy, ile pieniędzy potrafią wydać Polacy w trakcie Black Friday.

Black Friday - kiedy wypada?

Black Friday wypada w czwarty piątek listopada, tuż po Święcie Dziękczynienia. Tym razem będzie to dokładnie 24. listopada 2023 roku.

W tym dniu klienci mogą zrobić niezwykle opłacalne zakupy zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Nie da się ukryć, że czekając na piątkowe wyprzedaże można naprawdę dużo zaoszczędzić!

Ile wydają Polacy w trakcie Black Friday?

Ze względu na to, że Black Friday wypada dokładnie miesiąc przed świętami Bożego Narodzenia to jest to doskonała okazja do zrobienia (przynajmniej częściowo) świątecznych prezentów.

Jak przekazała firma PayPo: w Black Friday to właśnie prezenty i różnego rodzaju akcesoria świąteczne są najchętniej wybieranym towarem. W tym dniu sięga po nie aż 74% kupujących. Jak to wygląda w kontekście wydawanych pieniędzy?

Na Black Friday 35% Polaków wydaje średnio od 250 do 500 zł. Nieco mniej osób, bo 21% na zakupy przeznacza od 501 do 750 zł, natomiast 7% kupujących wydaje ponad tysiąc złotych.

Black Friday. Co najczęściej kupują Polacy?

Na pierwszym miesiącu wśród wyprzedażowych zakupów są... ubrania oraz obuwie, które kupuje aż 75% osób. Później elektronika (55%), akcesoria gospodarstwa domowego (49%) oraz kosmetyki (41%)