Porsche Carrera 911

i

Autor: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

POSCIG

Szaleńczy pościg za kierowcą sportowego auta. Samochód został skradziony w Niemczech. Złodziej wciąż poszukiwany

2023-11-01 12:13

To była akcja jakich mało! Lubuscy funkcjonariusze wraz z niemieckimi policjantami federalnymi ścigali sportowe porsche, które zostało skradzione z terenu Niemiec. Jego kierowca najpierw uciekał przed policjantami po zachodniej stronie, a gdy wjechał do Polski ruszył za nim patrol Straży Granicznej ze Świecka. Auto udało się odzyskać, ale kierowca wciąż jest poszukiwany.

Transgraniczny pościg za złodziejem drogiego auta. Policjantom nie udało się go złapać

Sceny jak z filmu akcji rozegrały się w poniedziałek (30.10). To właśnie wtedy w Niemczech skradzione zostało sportowe porsche Carrera 911 o wartości prawie pół miliona złotych.

Kierowca porsche rozpoczął ucieczkę na terytorium Niemiec, a potem już ścigany przez niemieckie radiowozy z dużą prędkością wjechał w Świecku na autostradę A2. Tam do pogoni za nim dołączyły dwa patrole polskiej Straży Granicznej.

Kierujący porsche ignorował sygnały do zatrzymania, w pewnym momencie usiłował nawet zepchnąć z drogi jeden z naszych samochodów. Na węźle Rzepin zjechał z autostrady i skręcił do Rzepina, gdzie na wąskich uliczkach funkcjonariusze stracili go z oczu. Chwilę później znaleźli jednak porzucone porsche” – powiedział Paweł Biskupi, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG

Samochód udalo się odzyskać, ale w środku nikogo nie było. Co więcej, złodziej zabrał ze stacyjki kluczyk i wyłamał gniazdko z bezpiecznikami. W pojeździe funkcjonariusze znaleźli też sprzęt elektroniczny służący złodziejom do uruchamiania pojazdów.

Kierowca porsche wciąż poszukiwany

Porsche zabezpieczone zostało na strzeżonym parkingu i po dokonaniu wszystkich niezbędnych w sprawie czynności będzie mogło wrócić do właściciela.

Niestety, funkcjonariuszom nie udało się jeszcze złapać złodzieja, który uciekł przed policjantami.

Natychmiast ruszyły poszukiwania kierowcy porsche, ale jak dotąd nie przyniosły skutku. W międzyczasie w bazach danych potwierdzono, że wycenione na 500 tys. zł porsche 911 skradziono na terytorium Niemiec"” – dodał Biskupik.

Sprawę prowadzą w tej chwili policjanci ze Słubic.

Zakończenie Sezonu Motocyklowego w Gorzowie 2023

Sonda
Lubisz sportowe auta?
Pościg ulicami Warszawy za Maserati