straż graniczna świecko

i

Autor: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Świecko: Gruziński kurier uciekał przed Strażą i podawał się za...Ukraińca

2022-10-13 12:03

Nadodrzańscy funkcjonariusze Straży Granicznej ustalają teraz tożsamość czwórki przewożonych. Pomagają im przy tym tłumacze. Wszystko po poniedziałkowym (10.10) nocnym pościgu polsko-niemieckiego patrolu na lubuskim odcinku autostrady A2.

Strażnicy z placówki w Świecku dali sygnał do zatrzymania wytypowanej przez nich osobowej skodzie, kierowca jednak przyspieszył i zaczął uciekać. Udało się go zatrzymać dopiero po 5 kilometrowej gonitwie. Mówi Joanna Konieczniak - rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej:

Express Biedrzyckiej - Radosław Sikorski: Uchodźcy na granicy to sprawa Białorusi

Za kierownicą siedział 37-letni obywatel Gruzji, który początkowo podawał się za obywatela Ukrainy. Okazało się, że przewozi on czterech cudzoziemców, którzy nielegalnie przebywali na terenie naszego kraju.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że trzech z nich to obywatele Egiptu, natomiast czwarty posiadał afgański paszport. To nie pierwsza taka sytuacja w tym roku w województwie lubuskim. Do tej pory Nadodrzański oddział Straży Granicznej zatrzymał łącznie 1410 cudzoziemców za przestępstwa i wykroczenia migracyjne.

Znasz przepisy? Zobacz, czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy

Pytanie 1 z 12
Obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa obejmuje