gorzów policja pijany sulęcin

i

Autor: materiały Lubuska Policja Wóz strażacki został uszkodzony.

Sulęcin: Pijany wjechał w strażaków i chciał uciec. Grożą mu surowe konsekwencje

2022-05-26 13:01

32-latek usłyszał zarzuty, za które grozi mu do 5 lat więzienia i spora kara finansowa. Do niebezpiecznego i skrajnie nieodpowiedzialnego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę (22.05) na jednej z głównych ulic Sulęcina.

Kierujący renault z impetem uderzył w tył pojazdu Ochotniczej Straży Pożarnej. Gdy sprawca zobaczył mundurowych, wysiadł z auta i zaczął uciekać. Po kilku metrach został zatrzymany. Wtedy okazało się, że kierowca jest pijany- badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W aucie wiózł ze sobą pasażera.

Do zdarzenia doszło tuż obok miejsca, gdzie odbywał się festyn rodzinny. Więc skutki mogły być o wiele groźniejsze. 32-latek stracił prawo jazdy i trafił na sulęcińską komendę, gdzie spędził noc.

Po wytrzeźwieniu kierowca usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Za spowodowanie kolizji będzie tłumaczył się przed sądem. Musi liczyć się z zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także grzywną do 30 tysięcy złotych.

Bóbr zgubił się na spacerze po Giżycku

Quiz dla dobrych kierowców

Pytanie 1 z 11
Nadsterowność oznacza poślizg kół osi