gorzów słowianka utonięcie

i

Autor: archiwum redakcji Do tragedii doszło 4 wrzesnia 2019 roku.

Ratownicy skazani. Zapadł wyrok w głośnej sprawie w Gorzowie

2022-05-25 16:13

Chodzi o utonięcie 54-latka, który leżał pod wodą na basenie 35 minut. Proces trwał ponad dwa lata, przesłuchano świadków, oskarżeni cały czas nie przyznają się do winy. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do 5 lat więzienia.

Sędzia nie miał wątpliwości. Wojciecha Ś. kierownika zmiany ratowników skazał na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Z kolei Monikę Sz.- na 6 miesięcy więzienia także w zawieszeniu na dwa lata.

Według sądu ratowniczka czasowo opuszczała halę basenową, nie prowadziła efektywnej obserwacji podległej strefy i nie dokonywała obchodu w wyniku czego nie zauważyła, że dopływający do ściany basenu 54-latek (o godz. 13:51:21) zanurzył się pod wodę (pozostawał tam do godz. 14:26:03) i już nie wypłynął.

- Boli mnie to, że ratownicy nie wyrazili żadnej skruchy. Wypierają się, a monitoring mówi sam za siebie. Mam zdjęcia, na których tata jest w wodzie, a ratowniczka w ogólne nie spojrzała nawet w jego stronę. Nie wykonała swojej pracy - uważa pan Seweryn, syn ofiary.

Skazani mają dwuletni zakaz wykonywania zawodu ratownika. Wyrok nie jest prawomocny. Rodzina ofiary będzie się od niego odwoływać.  Do dramatu, przypomnijmy, doszło we wrześniu 2019 roku.

Najsilniejszy policjant w Polsce. Gorzowski funkcjonariusz nie ma sobie równych

Czy jesteś gotowy na ślub? Sprawdź, czy znasz te weselne przesądy

Pytanie 1 z 15
Panna Młoda powinna mieć na sobie: