Badanie tarczycy

i

Autor: fot. Canva/Africa Images

BADANIA

Sprawdź, czy nie grozi ci nowotwór. Darmowe badania w Gorzowie

2024-05-13 12:36

W ciągu najbliższych miesięcy gorzowianie będą mieli okazję wykonać kilka badań w kierunku nowotworów. Lekarze sprawdzą, czy u danego pacjenta nie występują geny odpowiedzialne za rozwój tej niezwykle groźnej, śmiertelnej choroby. Badania są darmowe, dlatego warto wziąć w nich udział.

Nie daj się rakowi! Profilaktyka to podstawa

Nie od dzisiaj wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego wykonywanie regularnych, profilaktycznych badań jest wręcz koniecznością. Jest to szczególnie istotne w przypadku nowotworów, ponieważ rak wykryty we wczesnym stadium znacząco zwiększa możliwości całkowitego wyleczenia. 

To właśnie dlatego w Gorzowie odbędzie się specjalna akcja profilaktyczna, w ramach której mieszkańcy Gorzowa, zarówno kobiety jak i mężczyźni, będą mogli wykonać testy, które określą stopień ryzyka nowotworu. Przeprowadzeniem badań zajmie się firma ze Szczecina.

Darmowe badania w kierunku raka w Gorzowie. Terminy

Cztery profilaktyczne badania przesiewowe, które sfinansuje miasto obejmą badania USG - tętnic szyjnych, tarczycy, piersi, jąder oraz badania poziomu antygenu sterczowego PSA we krwi za pomocą testów jakościowych.

  • 29 czerwca - badania USG tętnic szyjnych
  • 21 września - badania USG tarczycy
  • 12 października - badania USG piersi
  • 30 listopada - badania USG jąder oraz badania poziomu antygenu sterczowego PSA we krwi za pomocą testów jakościowych.

Akcja odbędzie się w galerii handlowej Nova Park w godzinach od 10:00 do 18:00. W razie pojawienia się nowych informacji będziemy je na bieżąco przekazywać.

Stres może zwiększać ryzyko raka! Zrelaksuj się nad malowniczym jeziorem Cegielnym, niedaleko Pszczewa

Sonda
Wykonujesz regularnie badania profikatyczne?
Czerniak oka to rzadki nowotwór. Pogorszenie ostrości widzenia to jeden z pierwszych objawów