Za budowę nowej hali odpowiada miejska spółka Słowianka.

i

Autor: Mogo 1987/wikipedia.org

BASEN

Słowianka zmieniła godziny otwarcia... ale tylko na chwilę. Basen rekreacyjny ponownie czynny dłużej

2024-05-13 10:17

Skrócenie godzin otwarcia basenu na Słowiance wywołało duże niezadowolenie ze strony mieszkańców. Z uwagi na liczne głosy apelujące o przywrócenie poprzednich godzin, zarząd obiektu zdecydował się wprowadzić kolejną zmianę. W jakich godzinach można skorzystać z kompleksu basenów w Gorzowie?

Basen na Słowiance czynny krócej. Brakuje ratowników

Jeszcze na początku maja podjęto decyzję, że basen rekreacyjny na Słowiance będzie czynny krócej niż dotychczas. Zamiast od godziny 6:00 rano można było z niego korzystać dopiero od godziny 10:00. Taka zmiana wynikała przede wszystkim z braku wystarczającej liczby ratowników oraz niskiej frekwencji w godzinach porannych.

Jak się okazało, zmiana wywołała spore niezadowolenie ze strony mieszkańców.

To skandal zamykać ludziom pracującym dostęp do rehabilitacji. Poza tym nie wszyscy umieją pływać a na sportowym basenie tylko 2 tory płytkie i to do godz. 7 bo szkoła wchodzi. To jeszcze niech szanowny zarząd w soboty i niedziele zamknie a co to niepełnosprawni za darmo dodatkowo uprzywilejowani" napisała jedna z gorzowianek.

Podobny głosów było zresztą więcej, a mieszkańcy wskazywali, że otwarcie basenu we wczesnych godzinach porannych jest ułatwieniem dla wielu osób, które pracują w ciągu dnia.

Słowianka wydłuża godziny otwarcia basenu. Jest jak wcześniej

Władze obiektu nie pozostały obojętne na głosy mieszkańców i już po kilku dniach przywróciły poprzednie godziny otwarcia. To oznacza, że z basenu rekreacyjnego ponownie można korzystać od 6:00 rano do 21:45.

Było to możliwe między innymi dzięki zatrudnieniu dwóch nowych ratowników, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem pływających.

Zobacz też: Na Grabskiego powstaną nowe miejsca parkingowe

Sonda
Lubisz chodzić na basen?
Jak zmieni się basen "Akwawit" po remoncie?