gorzów sąd Hania wraca1

i

Autor: materiały Lubuska Policja Kamil K. podczas zatrzymania w 2017 roku.

Sprawa pobicia Hani wraca na salę sądową w Gorzowie! [AUDIO]

2020-10-14 19:17

Wyrok Kamila K. został uchylony przez sąd wyższej instancji. Sąd rejonowy musi ponownie przyjrzeć się materiałom dowodowym i ponownie wydać wyrok. Apelację złożyła prokuratura, do której przychylił się sąd okręgowy. Jakie pojawiły się argumenty?

Konkubent matki dziewczynki w styczniu został uniewinniony, a oskarżony był o znęcanie się i doprowadzenie do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wówczas 2-letnią Hanię. Wtedy sąd argumentował, że nie da się ustalić jak i kiedy powstały obrażenia dziecka. Prokuratura odwołała się od wyroku, twierdząc, że sędzia dokonał błędnych ustaleń.

Posłuchaj co o sprawie mówi Lidia Wieliczuk, rzecznik gorzowskiego sądu:

Obrażenia głowy i płuc powstały 29 marca 2017 roku, wtedy Hania trafiła do szpitala w Gorzowie. Lekarze zauważyli także siniaki i inne zadrapania. Zgłosili to prokuraturze. Kamil K. twierdził, że feralnego dnia dziecko wypadło z wózka, czego nie potwierdziła opinia biegłych. W czwartek (15.10) ma się odbyć nowa rozprawa. Oskarżonemu grozi do 10 lat więzienia.

Przypomnijmy- tragedia wydarzyła się w mieszkaniu na osiedlu Słonecznym w Gorzowie. 2-latka była pod opieką konkubenta matki, w ciężkim stanie trafiła na SOR. W chwili zatrzymania oboje opiekunów było pod wpływem alkoholu.

WYSADZILI bankomat i zgubili łup! Tysiące złotych na ulicy! Zrobili to pod nosem policji!