gorzów policja zgubili się las

i

Autor: materiały Lubuska Policja Młodzież bezpiecznie wydostała się z lasu.

Sporo strachu i nerwów... Młodzież zgubiła się w sulęcińskim lesie!

2021-04-09 13:34

Do tego nie ominęło jej spotkanie z dziką zwierzyną. Świąteczna wycieczka rowerowa zakończyła się happy endem przy pomocy policjanta i leśnika. Dzieci całe i zdrowe wróciły do rodzin.

Do zdarzenia doszło w Lany poniedziałek (5.04). Grupa młodzieży wybrała się na rowery. Miała pojechać w leśne tereny w okolicy Muszkowa w powiecie sulęcińskim. Jednak cykliści zboczyli z trasy i przejechali dłuższą drogę niż planowali. Niestety stracili orientację w terenie, a zbliżał się zmrok.

Młodzież zadzwoniła do rodziców, ale nie umiała wytłumaczyć gdzie się znajduje. Dorośli powiadomili służby. Czwórka nastolatków była przerażona, a dodatkowo strachu im napędziły wilki, które po chwili oddaliły się. Przez telefon policjant pokierował ich do najbliższego słupka oddziałowego.

Okazało się, że dzieci znajdują się w pobliżu Krzeszyc. Dotarli do nich policjant i leśnik, którzy bezpiecznie i szybko przetransportowali do domów. Jak się okazuje orientacja w terenie leśnym nawet przy znajomości przybliżonych danych nie jest łatwa.

Poradnik "Jak nie zgubić się w lesie"
Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?