PKPO Intercity

i

Autor: Andrzej Lange/SE

PKP

Specjalne pociągi dowiozą lubuszan na Euro 2024 do Niemiec. PKP zapowiada dodatkowe połączenia. Co z Gorzowem?

2024-06-05 12:25

W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej, które rozgrywane będą w Niemczech, PKP Intercity zapowiada wprowadzenie dodatkowych połączeń kolejowych z lubuskiego, które dowiozą kibiców do niemieckich miejscowości. Pociągi będą kursować na trzy pierwsze mecze polskiej reprezentacji.

Pociągiem na Euro do Niemiec. Będą specjalne połączenia

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024 rozpoczynają się już 14 czerwca. Gospodarzem imprezy, po raz trzeci w historii będą Niemcy, którzy na inaugurację rozgrywek zmierzą się z zespołem ze Szkocji. I tym razem do walki o najwyższe medale włączy się Polska, która na początek stawi czoła Holandii, a następnie Austrii i Francji. Czy powalczy dalej? To wszystko zależy od wyników, ale udział w trzech meczach jest gwarantowany.

Jeśli chcesz zobaczyć zmagania polskiej reprezentacji na żywo, nie musisz się już martwić o dojazd. W związku z nowym, wakacyjnym rozkładem jazdy, PKP wprowadziło dodatkowe połączenia kolejowe, które dowiozą kibiców do miejscowości, w których aktualnie będą grane mecze. Pociągi będą się zatrzymywać w Rzepinie (powiat słubicki) i stamtąd pojadą dalej, do Niemiec.

Pociągi na Euro 2024 z Lubuskiego

Specjalne pociągi na Euro 2024 będą kursować na wszystkie trzy pierwsze mecze Polskiej Reprezentacji. Każdy z nich zatrzyma się na stacji w Rzepinie:

  • do Hamburga - wyjazd: 15.06, powrót: 16.06
  • do Berlina - wyjazd: 21.06, powrót 21/22.06
  • do Dortmundu wyjazd: 24.06, powrót: 25.06.

Ponadto przewoźnik zaplanował dodatkowe terminy kursowania połączeń Warszawa – Berlin – Warszawa przez Rzepin oraz zwiększy liczbę miejsc w rozkładowych składach jadących z/do Rzepina do/ze stolicy Niemiec.

Zobacz też:Tak wyglądała podróż Lubuszanki w PKP. "Spaliny wpadały do wagonu"

Sonda
Często podróżujesz pociągami?
PORANEK ESKA ROCK - Pociąg