Sygnał policja

i

Autor: www.lubuska.policja.gov.pl

WYPADEK

Śmiertelny wypadek na A2 w okolicy Świecka. Przed granicą tworzyły się potężne korki

2023-10-23 15:02

Do dramatycznego zdarzenia doszło w poniedziałek (22.10) w nocy. Na autostradzie A2 niedaleko granicy z Niemcami osobówka najechała na samochód ciężarowy w wyniku czego śmierć na miejscu poniósł 38-letni mężczyzna.

Wypadek na autostradzie w Lubuskiem. Nie żyje jedna osoba

W tej chwili policjanci ustalają przyczyny tego tragicznego wypadku. Wiadomo, że doszło do niego około godziny 3:00 w nocy na 8. kilometrze autostrady A2, a dokładniej na odcinku między węzłem Rzepin a granicznym Świeckiem.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem passatem z nieustalonej przyczyny najechał na poprzedzające go auto ciężarowe. 38-latek kierujący samochodem osobowym był reanimowany, ale jego życia nie udało się uratować. Nie było innych osób poszkodowanych.

Śledztwo w sprawie wypadku będzie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Słubicach.

Potężne korki przed granicą. To wynik wypadku i wzmożonych kontroli

Jeszcze przed godziną 12:00 przy wyjeździe z Polski do Niemiec, w rejonie Świecka i Słubic, utworzył się ogromny korek. To wynik nocnego wypadku, wzmożonego ruchu ciężarówek po weekendzie i zwiększonych kontroli policyjnych.

Jak przekazał PAP rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG por. SG Paweł Biskupik, po przywróceniu przez służby niemieckie tymczasowych kontroli granicznych na 10 dni na polsko-niemieckiej granicy, nie ma obecnie innych sygnałów o większych zatorach czy innych utrudnieniach w przekraczaniu polsko-niemieckiej granicy wewnętrznej UE.

Jedyne utrudnienia występują w rejonie byłego przejścia granicznego w Świecku. Korek ma około trzech kilometrów” – powiedział PAP rzecznik.

Dodał, że niemiecka policja federalna prowadzi kontrole graniczne nie bezpośrednio na byłych przejściach granicznych, lecz na swoim terytorium, niekiedy kilka kilometrów od granicy z Polską. Niemcy sprawdzają głównie pojazdy ciężarowe i dostawcze pod kątem przemytu migrantów.

Kontrola prowadzona jest na terytorium Niemiec przez służby naszych sąsiadów i my jako Straż Graniczna nie mamy wpływu na prowadzone tam czynności” – zaznaczył Biskupik.

W pozostałych miejscach, gdzie ciężarówki mogą przejechać polsko-niemiecką granicę w woj. lubuskim, czyli w Olszynie i Gubinku korków nie ma.

Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy?
Nikola wsiadła po śmierć. Straszliwy wypadek pod Elblągiem