Alkomat

i

Autor: www.lubuska.policja.gov.pl

POLICJA

Skwierzyna: Pijany mężczyzna przyjechał autem na komisariat. Teraz stanie przed sądem

2023-11-14 11:14

Do niecodziennego zdarzenia doszło w piątek (10.11) w Skwierzynie. 66-latek, który miał się stawić na przesłuchanie przyjechał na komisariat samochodem. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że mężczyzna... znajdował się pod wpływem alkoholu!

Miało być przesłuchanie, będzie proces. Pijany mężczyzna przyjechał na policję

66-latek został wezwany na przesłuchanie w związku ze zdarzeniem drogowym, w którym brał udział. Mężczyzna zastosował się do obowiązku i w określonym terminie pojawił się na komisariacie w Skwierzynie. Jednak po rozpoczęciu czynności mundurowi wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia policjantów i wykazało ponad pół promila w organizmie 66-latka.

Na domiar złego okazało się, że mężczyzna przyjechał na komisariat samochodem - w roli kierowcy!

Szybko podjęte działania Policji doprowadziły do skierowania sprawy w zupełnie innym kierunku. Zamiast zajmować się jedynie zdarzeniem drogowym, którego był uczestnikiem, funkcjonariusze przeprowadzili także czynności związane z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości - informuje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, a teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Takie rzeczy tylko w Drezdenku. Koparka wjechała w fontannę

Sonda
Czy zdarza ci się łamać przepisy drogowe?
Dachowanie na rondzie w Wyszkowie. Kierowca był pijany