Dworzec PKP w Gorzowie

i

Autor: Materiały prasowe KMP Gorzów

pkp

Skandal na kolei w Lubuskiem! Ogromne opóźnienia. Mieszkańcy mają dość

2023-09-08 12:30

O problemach z pociągami w Lubuskiem piszemy od dawna, a nadal nic z tym nie zrobiono. Sprawę w ostatnim czasie nagłośnił także Polsat News, ale czy to coś pomoże?

Podróż koleją w Lubuskiem, to niesamowita udręka dla mieszkańców. W ostatnim czasie niejednokrotnie informowaliśmy o przeładowanych pociągach, zwłaszcza w niedzielne popołudnie. Problem jest głęboki, bo do tego doszły opóźnienia lub odwołania pociągów na kilka chwil przed odjazdem. Sprawą zajmuje się zarząd województwa.

Awarie szynobusów w ostatnim czasie są głównym skutkiem problemu na kolei. Lubuszanie mają problem z przyjazdem do i z pracy/szkoły głównie na trasie Kostrzyn nad Odrą-Krzyż. Głos w tej sprawie zabrali przedstawiciele województwa lubuskiego.

Naliczyliśmy kary za brak realizacji umowy w wysokości 7,5 miliona. Przystąpiliśmy do egezekucji tej kary. Wszystkie wskaźniki zostały przekroczone i dają podstawę do natychmiastowego rozwiązania tej umowy. Tylko w tym roku zostało odwołanych blisko 1500 połączeń. Nie ma na to absolutnie naszej zgody – powiedziała w Polsta News Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego.

Wykolejenia, zderzenia, awarie. Czarna seria w PKP