Dworzec PKP w Gorzowie

i

Autor: Materiały prasowe KMP Gorzów

SKANDAL

Skandal na gorzowskim dworcu PKP! Pijany maszynista złapany przez pasażera

2023-06-26 12:40

Na peronie dworca w Gorzowie kobieta oczekująca na pociąg podejrzewała, że maszynista jest pijany. Policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce, potwierdzili, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że ma on 2,5 promila we krwi. Maszynista został zatrzymany i po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Skandal na gorzowskim dworcu PKP!

Gorzowscy funkcjonariusze o konieczności interwencji na gorzowskim dworcu zostali poinformowani w niedzielę (25 czerwca) po godzinie 19. Do dyżurnego jednostki dotarła informacja o podejrzeniach co do stanu trzeźwości maszynisty, który prowadził pociąg. Na miejscu zastano zgłaszającą oraz funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Był także 54-letni maszynista, które poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Urządzenie wskazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W jego organizmie było 2,5 promila alkoholu.

54-latek został zatrzymany, a pociąg przekazano innemu maszyniście. Z ustaleń wynika, ze mężczyzna przyjechał pociągiem ze Zbąszynka do Gorzowa Wielkopolskiego. Ogromne szczęście, że w trakcie tej jazdy nic się nie stało. Pociągiem podróżowało kilkadziesiąt osób.

Co grozi pijanemu maszyniście?

Po wytrzeźwieniu, nieodpowiedzialny 54-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jednak sprawa nie kończy się na tym etapie. Policja i prokuratura będą gromadzić i analizować materiał dowodowy. Istnieje możliwość rozszerzenia zarzutów. Ostateczne decyzje w tej sprawie zostaną podjęte po przeprowadzeniu szeregu czynności procesowych.

Pijany kierowca BMW uciekając przed policją zabił rowerzystę
Sonda
Jaka kara powinna czekać pijanych kierowców?