SP7 w Gorzowie

i

Autor: SG

"Siódemka" do likwidacji? Zdecydują o tym radni

2023-01-24 10:23

W środę, 25 stycznia, podczas Sesji Rady Miasta, radni zdecydują o likwidacji Szkoły Podstawowej numer 7. Miasto chce wygaszać szkołę stopniowo, tak aby edukację można było zakończyć w 2029 roku.

Likwidacja szkoły przy Estkowskiego miała rozpocząć się w ubiegłym roku, ale wojna na Ukrainie i napływ uchodźców do naszego miasta spowodowało, że pojawił się problem z ulokowaniem ukraińskich dzieci w gorzowskich szkołach.

Temat likwidacji placówki wraca i pochylą się nad nim radni podczas najbliższej sesji, która zaplanowana jest na środę - 25 stycznia. Projekt uchwały zakłada, że likwidacja placówki ma nastąpić 31 sierpnia 2029 roku.

Jak czytamy w uzasadnieniu, zasadniczym powodem podjęcia uchwały o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej nr 7 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 jest niekorzystna sytuacja demograficzna. Na przestrzeni lat 2012- 2020 liczba dzieci w Gorzowie Wielkopolskim spadła o 290. Spadek ten był szczególnie widoczny w dwóch sąsiadujących obwodami szkołach, czyli w Szkole Podstawowej nr 6 i Szkole Podstawowej nr 7.

Za likwidacją Szkoły Podstawowej nr 7 przemawia też rosnąca tendencja do „ucieczki” uczniów z obwodu do innych szkół na terenie miasta. A także ·przyczyni się do zwiększenia liczby uczniów w Szkole Podstawowej nr 6, dzięki czemu będzie możliwość wykorzystywania w pełni jej potencjału oraz uzupełni nabory do innych szkół, do których i tak trafiają uczniowie z obwodu SP nr 7 chodzi o SP 5, SP 15, SP 17.

Quiz. Good morning America! Co jada się w kraju za wielką wodą?

Pytanie 1 z 15
Potrawa, którą zajadał się Kevin, kiedy został sam w domu, to: