Przetarg na remont deptaku przy ul. Hawelańskiej unieawżniony

i

Autor: Gorzowskie Inwestycje Miejskie

Gorzów: Nie będzie remontu deptaka przy ul. Hawelańskiej! Dlaczego?

2023-01-23 12:47

Szumne zapowiedzi, wygrany przetarg i... basta. Nie będzie remontu deptaka przy ul. Hawelańskiej w Gorzowie. Dlaczego? Firma, która miała się nim zająć opublikowała oświadczenie, która tłumaczy powody swojej decyzji.

- Hawelańska i Wełniany rynek będą służyć przede wszystkim pieszym. Zlikwidowane zostaną przeszkody architektonicze. Cały obszar nowej drogi będzie miał jedną powierzchnię bez progów czy zbędnych nierówności. Ponadto przy Studni Czarownic powstanie zapora drogowa, która umożliwi kontrolowanie wjazdu samochodów na deptak - mówiła jeszcze tydzień temu Urszula Wośkowiak z Gorzowskich Inwestycji Miejskich.

Teraz wiemy, że z remontu nici. Firma z Poznania wydała oświadczenie w tej sprawie. – W związku z ostateczną, odmowną decyzją firmy ubezpieczeniowej w sprawie zabezpieczenia należytego wykonania umowy, oświadczamy, że odstępujemy od podpisania umowy dot. postępowania pn. Modernizacja deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz z ulicą Hawelańską/Wełniany Rynek, w którym nasza oferta została wybrana jako najkorzystniejsza – czytamy w piśmie firmy Hydrobudowa.

Remont miał kosztować 6.5 mln złotych. Do przetargu zgłosiła się także gorzowska firma F.P.H.U. Chećko Jacek Chećko. Niestety zaproponowana przez wykonawcę kwota – niemal 7 mln złotych, przewyższa możliwości finansowe zaplanowane na realizację inwestycji. W tej sytuacji przetarg został unieważniony. W najbliższym czasie pojawi się kolejny komunikat w tej sprawie.

Sonda
Czy wspomniany deptak nadaje się do remontu?