Hawelańska

i

Autor: foto. GIM

Gorzów: Hawelańska i Wełniany Rynek do remontu

2022-11-30 7:32

Kolejne ulice w centrum Gorzowa Wielkopolskiego przejdą metamorfozę. Tym razem chodzi o deptak przy Hawelańskiej i Wełnianym Rynku. Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie szuka chętnego, który podejmie się przebudowy tych ulic.

Zakres prac jest imponujący. Obie ulice mają służyć przede wszystkim pieszym, zlikwidowane zostaną przeszkody architektoniczne, nie będzie wyniesionych krawężników, a praktycznie cały obszar nowej drogi będzie miał jedną powierzchnię, bez progów czy zbędnych nierówności. Pojawi się mała architektura jak nowe ławki i stojaki rowerowe. Ale to nie wszystko.

- Nie chodzi tylko o wymianę nawierzchni. Przede wszystkim będzie tam dużo zieleni i nowych nasadzeń. Pojawią się tam drzewa i krzewy, nowe klomby i byliny - mówi Urszula Wośkowiak ze spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Modernizacja Hawelańskiej i Wełnianego Rynku jest kolejnym elementem spójnej koncepcji zagospodarowania centrum miasta, dlatego nowa nawierzchnia kolorystycznie będzie nawiązywać do ul. Sikorskiego.  Nowością będzie również to, że wydzielona jezdnia znajdzie się jedynie na początkowym odcinku ul. Wełniany Rynek (ok. 30 m od strony ul. Sikorskiego) i będzie miała kolor grafitowy, natomiast na pozostałych odcinkach ruch samochodowy odbywać się będzie w obszarze ciągów pieszo-jezdnych, bez wydzielania jej kolorystycznie i wysokościowo. Przy Studni Czarownic powstanie zapora drogowa, która umożliwi kontrolowanie wjazdu samochodów na deptak Wełnianego Rynku. 

Jasnowidz Krzysztof Jackowski mówi o meczu Polaków w Argentyną na Mundialu

Prace zostaną podzielone na dwa etapy. Pierwszy obejmie ulicę Hawelańską od Sikorskiego do Wełnianego Rynku. Drugi obejmie Wełniany Rynek od Sikorskiego do Hawelańskiej przy Studni Czarownic. Na oferty miasto czeka do 14 grudnia.

Czy mógłbyś zostać gwiazdą disco polo?

Pytanie 1 z 9
Lata dziewięćdziesiąte: