Ozdoby są już na moście.

i

Autor: TogaH Ozdoby są już na moście.

Gdzie lampki, a gdzie kokardy? Gorzów robi się świąteczny

2022-11-29 13:35

Pierwsze świąteczne ozdoby pojawiły się na ulicach Gorzowa. Świątecznymi wiankami z kokardami ozdobiono latarnie na moście Staromiejskim. Miasto w całej świątecznej krasie ma błyszczeć od 6 grudnia. Wiadomo, że ozdób - szczególnie lampek - będzie mniej. Urzędnicy oszczędzają pieniądze.

Świąteczne wieńce z kokardami, które ozdobiły most kosztowne nie będą, bo nie ma tam żadnych świecących elementów. Nie będzie ich także m.in. na kwadracie. Lampki pojawią się tylko w ścisłym centrum Gorzowa. Będzie m.in. duża bombka, foto-ścianka oraz światełka na drzewach przy Sikorskiego i Obotryckiej. Ozdoby będą nam towarzyszyć do 15 stycznia.

Jak wam się podobają kokardy?

i

Autor: TogaH Jak wam się podobają kokardy?

Akcja będzie kosztować miasto 65 tysięcy złotych. W ubiegłym roku za świąteczny wystrój trzeba było zapłacić 300 tysięcy złotych. Przypomnijmy: koszty energii elektrycznej wzrosły dla miasta z 6 do 25 milionów rocznie. Gorzów zrezygnował także, ze miejskiej zabawy sylwestrowej.

Pierwsze ozdoby świąteczne pojawiają się już w galeriach handlowych. Ile ich będzie, czy także mniej niż zwykle? Czekamy i do tematu będziemy wracać.

Quiz. Jedzenie na literę W

Pytanie 1 z 15
Wasabi to:
Ulubione piosenki skoczków narciarskich [Stoch, Żyła, Kubacki] | ESKA XD - Ale to już było! #62