Gorzów: urząd skarbowy

i

Autor: SG Urząd Skarbowy w Gorzowie.

Przekażcie swoje 1,5 proc. gorzowskim organizacjom pożytku publicznego

2023-01-23 16:52

Od tego roku rozliczając się z fiskusem możemy zdecydować na co przekazać 1,5 proc naszego podatku. Na wsparcie czekają gorzowskie OPP. Wzrost poziomu odpisów, wcale nie musi oznaczać, że do organizacji trafi więcej pieniędzy. Wszystko przez to, że wzrosła także kwota wolna od podatku.

Rozliczasz się z fiskusem, przekaż część podatku gorzowskim organizacjom pożytku publicznego. Od tego roku mogą one od nas dostać 1,5 proc. podatku. Przysługuje to 44 gorzowskim stowarzyszeniom i fundacjom, które mają status organizacji pożytku publicznego. Szczegółową listę można znaleźć na stronie miasta. Od tego roku wzrasta odsetek podatku, który możemy im przekazać. Do tej pory był to 1 procent, obecnie jest 1,5. Ale to wcale nie oznacza, że organizacje będą opływać teraz w luksusy.

Kwota wolna od podatku została zwiększona, więc mniejsza liczba osób może tych odpisów dokonywać. Odpisy jakie dostawaliśmy z tytułu, wtedy 1 procenta, to nie były wielkie kwoty. W większości wpływały one od ludzi, którzy nie zarabiali dużo. Wiemy już, że teraz ci ludzie tego 1,5 procenta nie będą mogli nam przekazać - mówi Mariusz Sobkowiak, prezes stowarzyszenia NOVUM.

W tym roku na rozliczenie się z urzędem skarbowym mamy czas do 2 maja.

QUIZ PRL: Seniorzy mieli lepiej w PRL-u niż za PiS? Jakie mieli emerytury?

Pytanie 1 z 10
Podczas awantur w kolejkach emeryci bili się: