Student biblioteka

i

Autor: geralt/Pixabay/cc0 Świadczenie będzie wypłacane przez całe studia

Biblioteka w Gorzowie podsumowuje 2022 rok

2023-01-24 10:11

Czytnik, audiobooki i podcasty zmieniły całkowicie nasze życie. Coraz mniej gorzowian sięga po prawdziwą, wydrukowaną książkę. Potwierdzają to dane o czytelnictwie z gorzowskiej biblioteki.

Jak informuje gorzowska biblioteka, w 2022 roku gorzowianie wypożyczyli niewiele ponad 340 tysięcy książek. Oznacza to, że na każdego mieszkańca naszego miasta przypadają 3 książki w roku. To dużo, ale to tylko statystyki. Realnie wygląda to nieco gorzej, bo co najmniej jedną książkę w ubiegłym roku wypożyczyło niecałe 15 000 osób.

Jakie książki najchętniej wypożyczali gorzowianie?

Numerem 1 w 2022 roku w bibliotece w Gorzowie była książka "Kiedyś dogonimy Paryż" autorstwa Magdaleny Kołosowskiej. Na drugim miejscu był książka Katarzyny Janus "Szczęście w mazurskim domku", a na trzecim: "Milcząc jak grób" autorstwa Małgorzaty Rogali.

Biblioteka kupuje nowe książki

600 tysięcy złotych wydała gorzowska biblioteka w 2022 roku na zakup nowych książek. Połowa z tej kwoty pochodzi z ministerstwa kultury, z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na drugą połowę złożył się urząd marszałkowski oraz miasto Gorzów. Za tę kwotę kupiono blisko 22 tysiące książek.

QUIZ. Historia przełomu XX i XXI wieku. Millenialsi i starsi powalczą o maksa

Pytanie 1 z 15
Na początek łatwe - XXI wiek zaczął się z nocy z 31 grudnia na 1 stycznia....