Rowerowa Stolica Polski w Gorzowie

i

Autor: fot. Bartłomiej Nowosielski/ Gorzów / www.facebook.com

SPORT

Rywalizacja o miano Rowerowej Stolicy Polski zakończona. Które miejsce zajął Gorzów?

2024-07-01 15:01

To już koniec zmagań w ramach rowerowej rywalizacji. Gorzowianie ponownie nie zawiedli i ruszyli w trasę, by kręcić kilometry dla miasta. Które miejsce udało się wywalczyć?

Gorzowianie wskoczyli na rowery. Kręcili kilometry dla miasta

Już po raz szósty Gorzów przystąpił do wielkiej rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski. W zabawie chodziło o to, by zainstalować aplikację i ruszać na wycieczkę rowerową. W aplikacji zapisywane są pokonane na jednośladzie kilometry, które następnie trafiają na konto wybranego miasta. Wygrywa oczywiście to, które będzie ich miało najwięcej.

Rowerzyści kręcili kilometry przez cały miesiąc, a dokładnie w niedzielę, 30 czerwca, licznik się zatrzymał. Teraz czas na podsumowania. Wiemy, że do zabawy na rzecz Gorzowa włączyło się 2871 osób, które łącznie pokonały 87 1206 kilometrów.

Kilometry dla Gorzowa kręcono w ponad 20 krajach na całym świecie, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Norwegii, a nawet w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie.

Rowerowa Stolica Polski 2024. Wyniki

Tym razem niespodzianki nie było. Tak jak przed rokiem tak i teraz, Gorzów w ogólnej klasyfikacji zajął czwarte miejsce. Wciąż jest jednak niepokonany jeśli chodzi o miasta o wielkości od 100 tysięcy do 200 tysięcy mieszkańców. Tutaj gorzowianie bezapelacyjnie zwyciężyli!

Ci najlepsi w miesiąc zrobili ponad 6000 kilometrów. Wśród kobiet najlepsza była nasza wieloletnia liderka Mariola Krzywicka z wynikiem 6411,64 km, za nią Jola Najdora (5644,94 km) oraz Marzanna Joniec (3108,56 km). Wśród mężczyzn najlepsi to DARO (6666,67 km) Marek Pialik (6303,86 km) oraz Tadeusz Najdora (6202,72). Pierwszy raz od czterech lat zdarzyło się, że mężczyzna był liderem klasyfikacji OPEN. Co istotne, panie Mariola i Jola zajęły odpowiednio III i IV miejsce wśród kobiet w całej Polsce — informują gorzowscy urzędnicy.

Pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji zajęła Biała Podlaska, gdzie wykręcono aż... 1 mln 420 103 kilometrów.

A już we wtorek, 9 lipca o godzinie 17:00 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych statuetek rowerzystom, którzy wykręcili najwięcej kilometrów dla Gorzowa. Każdy, kto przejechał przynajmniej 250 kilometrów, otrzyma pamiątkowy medal. Uroczystość odbędzie się na Starym Rynku. 

Zobacz też: Wielkie święto żużla w Gorzowie. Tak kibicowaliście podczas Grand Prix

Sonda
Brałeś/aś udział w rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polsk?
Rowerzyści ruszyli w trasę! Za nami kolejny raj rowerowy