Mundial 2022. Ponad 11,5 miliona widzów oglądało mecz Meksyk - Polska. Szef TVP Sport mówi o rekordzie

i

Autor: PAP/EPA/Noushad Thekkayil Mundial 2022. Ponad 11,5 miliona widzów oglądało mecz Meksyk - Polska. Szef TVP Sport mówi o rekordzie

Rywale Polaków zostali bez trenera! Szybka reakcja na blamaż w Katarze

2022-12-01 15:58

Reprezentacja Polski w bólach, ale awansowała do 1/8 mistrzostw świata w Katarze. Nieznacznie byliśmy lepsi od Meksyku, bo decydowały bramki o awansie do fazy pucharowej. Dla Meksyku to spore rozczarowanie. Federacja podjęła już znaczące decyzje.

Tuż po meczu z Arabią Saudyjską, Meksyk podjął decyzję o tym, że nie przedłuży kontraktu z Gerardo 'Tata' Martino. Reprezentacja nie awansowała do fazy pucharowej pierwszy raz od 1978 roku, czyli tegoroczny wynik jest uznawany za porażkę.

Przypomnijmy, że Meksyk zdobył w tegorocznym mundialu cztery punkty. W meczu otwarcia zremisowali z Polską, następnie przegrali 0:2 z Argentyną, by na koniec wygrać a Arabią Saudyjską 2:1.

Tegoroczny wynik jest uznawany w Meksyku jako blamaż. - Jestem odpowiedzialny za dzisiejszy wynik - powiedział Martino na pomeczowej konferencji prasowej. - Mój kontrakt wygasł, gdy tylko sędzia zagwizdał po raz ostatni - dodał.

- Nie wydaje mi się, że odpadliśmy w poprzednich meczach, tylko dzisiaj. Musimy to dokładniej przeanalizować - podkreślał na konferencji prasowej.

Przypomnijmy, że Gerard 'Tata' Martino prowadził Meksyk nieprzerwanie od 2019 roku.

Sonda
Czy Meksyk słusznie postąpił?