Głosowanie

i

Autor: Canva Pro

WYBORY 2023

Lubuskie: Ruszyło głosowanie! Wszystkie lokale wyborcze rozpoczęły pracę bez zakłóceń. Jest kilka przypadków złamania ciszy wyborczej

2023-10-15 11:07

Punktualnie o godzinie 7:00 otwarto wszystkie lokale wyborcze w województwie lubuskim. Wybory parlamentarne i referendum rozpoczęły się w regionie bez zakłóceń - poinformował poinformował PAP dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zielonej Górze Stanisław Blonkowski.

Od samego rana Polacy mogą głosować na reprezentantów do Sejmu i Senatu, oraz wziąć udział w ogólnopolskim referendum.

W okręgu nr 8, obejmującym woj. lubuskie, mieszkańcy wybiorą 12 posłów. Z kolei w wyborach do Senatu województwo jest podzielone na trzy jednomandatowe okręgi (nr 20, 21 i 22). W regionie są 883 obwodowe komisje wyborcze, a do głosowania uprawnionych ok. 760 tys. osób.

Wybory w woj. lubuskim bez zakłóceń. Kilka razy zerwano banery wyborcze

Do godziny 10:00 nie odnotowano żadnych problemów związanych z funkcjonowaniem komisji wyborczych. Zdarzyło się jedynie kilka przypadków złamania ciszy wyborczej.

Policjanci przyjęli dotychczas kilka zgłoszeń o naruszeniu ciszy wyborczej. W większości dot. rozwieszania, ściągania czy niszczenia plakatów wyborczych. Sprawy te są wyjaśniane, a osobom, które dopuściły się wykroczeń grożą kary grzywny - powiedział w rozmowie z PAP Mateusz Sławek z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Do której potrwa głosowanie?

Głosowanie w wyborach parlamentarnych i referendum ogólnokrajowym potrwa do godz. 21:00. Polacy wybierają 460 posłów i 100 senatorów. Do zakończenia głosowania trwa cisza wyborcza.

Sonda
Weźmiesz udział w wyborach?