Lokal wyborczy

i

Autor: Canva Pro ; www.um.gorzow.pl

WYBORY 2023

Gorzów: Mapa lokali i obwodów wyborczych. Znajdź punkt, w którym możesz głosować. Gorzowscy urzędnicy stworzyli mapę

2023-10-15 9:44

Wydział Geodezji i Katastru Urzędu Miasta Gorzowa przygotował specjalną kompozycję mapową, która pomoże w znalezieniu swojego obwodu oraz lokalu wyborczego. Mapa dostępna jest już na miejskim geoportalu MSIP.

Już dzisiaj, czyli w niedzielę, 15. października Polacy głosują na swoich reprezentantów w Sejmie i Senacie. Jednocześnie można też wziąć udział w ogólnokrajowym referendum, przy czym głosowanie, zarówno w wyborach parlamentarnych jak i referendum jest dobrowolne - obywatele mogą też zrezygnować z jakiejś formy głosowania, np. z referendum lub wyborów parlamentarnych.

Wybory 2023 w Gorzowie. Jak znaleźć swój lokal wyborczy?

Organizacja wyborów to zawsze spore wyzwanie logistyczne dla samorządów, które muszą wyznaczyć lokale wyborcze, skompletować komisję i odpowiednio zorganizować pracę.

W tym czasie pojawiają się także pytania ze strony mieszkańców, którzy nie zawsze wiedzą gdzie znajduje się ich lokal wyborczy i gdzie mają się udać, by zagłosować. W tym roku z pomocą przychodzą urzędnicy, którzy przygotowali specjalną mapę.

Mapa obwodów i lokali wyborczych 2023 w Gorzowie

Na platformie geoportal dostępna jest specjalna mapa obwodów i lokali wyborczych, która wskazuje w którym miejscu znajdują się poszczególne punkty do głosowania.

Jak z niej korzystać? W lewym górnym rogu znajduje się wyszukiwarka, w którą należy wpisać adres swojego zamieszkania. Po tym na mapie pojawia się zaznaczony punkt - klikając w niego pokazują się informacje dotyczące numeru obwodu oraz dokładnej lokalizacji, czyli ulicy i miejsca, w którym znajduje się dedykowany punkt wyborczy.

Nocny Szlak Kulturalny na zdjęciach

Sonda
Idziesz na wybory?