Starzyńskiego Gorzów

i

Autor: Gorzowskie Inwestycje Miejskie

MIASTO

Dobre wiadomości dla kierowców! Będzie więcej miejsc do parkowania w Gorzowie. Wiemy gdzie dokładnie

2023-10-12 18:28

Niedostateczna liczba miejsc parkingowych to bolączka nie tylko Gorzowa, ale takze wielu innych miast. Tym razem mmay jednak dobre informacje dla mieszkańców Manhattanu, gdzie planowana jest budowa dodatkowych zatok postojowych. W tej chwili trwa procedura przetargowa.

Więcej parkingów w Gorzowie. Wnioskowali o to mieszkańcy

Dwie zatoki postojowe z miejscami na 20 samochodów powstaną przy ulicy Starzyńskiego w Gorzowie. O ich budowę wnioskowali sami mieszkańcy w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego.

Nowe stanowiska postojowe powstaną bezpośrednio przy jezdni, prostopadle do jej krawędzi. Wśród nich dwa będą dedykowane dla osób niepełnosprawnych.

W ramach zadania zaprojektowano również chodnik, który połączy zatoki postojowe z istniejącym zjazdem do pobliskich bloków.

To ważna inwestycja, ponieważ droga w ciągu ul. Starzyńskiego stanowi dojazd do zabudowy wielorodzinnej i jednorodzinnej, łączy się z drogą w ciągu ul. Obrońców Pokoju. Stanowi również dojazd do ul. Sosabowskiego i Pileckiego.

Trwa procedura przetargowa. Dwóch chętnych do prac

Realizacja inwestycji nabiera tempa, bo urzędnicy otworzyli już oferty firm, które zgłosiły się do przetargu i w tej chwili trwa ich analiza. Pracami chciałyby się zająć dwie firmy z Gorzowa:

PHU Michał Potyraj, który zaproponował za wykonanie tego zadania nieco ponad 215 tysięcy złotych oraz Utwardzeni Sp. z o.o., z propozycją prawie 207 500 tysięcy złotych.

Obecnie trwa weryfikacja ofert.

Zobacz też: Najbiedniejsze miasta wojewódzkie w Polsce

Sonda
Uważasz, że w Gorzowie powinno być więcej parkingów?
Wojna o parking w Wawrze jak u Barei. Mieszkańcy poszli do sądu