Gorzów: Spichrzowa

i

Autor: SG

Inwestycje

Rusza remont Spichrzowej. Co się zmieni?

2024-05-15 14:12

Gorzowscy kierowcy muszą się przygotować na duże utrudnienia. Na początek drogowcy zabiorą się za jedno z najważniejszych skrzyżowań w mieście, czyli Spichrzowej z Chrobrego. Przejazd Mostem Staromiejskim będzie sporym wyzwaniem.

Kiedy rozpoczyna się remont ul. Spichrzowej?

Po niedzieli (19.05) rusza remont Spichrzowej w Gorzowie​. Na początek drogowcy zajmą się skrzyżowaniem Chrobrego z Spichrzową, czyli tym pod wiaduktem kolejowym. W poniedziałek (20.05) zaczną się przygotowania do zmiany organizacji ruchu, a do czwartku (23.05) zacznie się frezowanie nawierzchni i z każdym dniem robotnicy będą wchodzić coraz głębiej w ziemię. Gorzowskie Inwestycje miejskie spodziewają się, że będzie tam sporo artefaktów archeologicznych. Dlatego prezes GIM-u prosi mieszkańców o wyrozumiałość.

Jak zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Spichrzowej z ul. Chrobrego?

Skrzyżowanie zamykane będzie etapami. Z Mostu Staromiejskiego w stronę centrum będzie można przejechać tylko jednym pasem. Na początek zachodnim. Ruch prowadzony będzie w obu kierunkach, wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna. Jadąc z Zawarcia nie będzie można skręcić w lewo i wjechać w ul. Spichrzową.

Gorzów: Spichrzowa

i

Autor: SG

Czy ul. Mostowa zostanie zamknięta dla ruchu kołowego?

To ostatnie dni, żeby gorzowianie mogli przejechać Mostową. Ulica stanie się deptakiem. Kiedy ruszy przebudowa skrzyżowania Spichrzowej z Chrobrego wjazd w Mostową zostanie zamknięty i tak już zostanie. Dostać się tam będzie można od ul. Obotryckiej, która stanie się dwukierunkowa. Przejazd będzie ograniczony do taksówek, dostawców, osób niepełnosprawnych. Na czas remontu zapewniony będzie dojazd do ul. Lutyckiej.

Przebudowa ostatniego odcinka ul. Spichrzowej kosztuje 12 mln 700 tys. zł. Zakładany czas realizacji to 14 miesięcy.

Teksty z filmów animowanych, które bawią do łez. Sprawdź, jak dobrze je pamiętasz [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
„Niech cię Pepe Panie Dziobaku!”