Jagiellończyka Gorzów

i

Autor: Gorzowskie Inwestycje Miejskie

KOMUNIKACJA

Ważne zmiany dla parkujących przy urzędzie wojewódzkim i skarbówce! Kolejne prace na Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie

2024-05-14 9:32

Wykonawca przebudowy ulicy Kosynierów Gdyńskich rozpoczyna kolejny etap prac, które tym razem prowadzone będą w obrębie w obrębie zatoki autobusowej - przystanek „LUW”. To oznacza, że już od wtorku (14.05) w rejonie parkingów przy Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim wprowadzone zostaną istotne zmiany. Jak jeździć?

Wyjazd z parkingów przy LUW tymczasowo zamknięty

Już we wtorek (14.05) robotnicy zajmą się pracami w obrębie zatoki autobusowej przy ulicy Kosynierów Gdyńskich 67, czyli przy przystanku "LUW". Mieszkańcy, którzy planowali wybrać się w najbliższym czasie do urzędu lub Skarbówki muszą się liczyć ze zmianami, głównie jeśli chodzi o parkowanie. Najlepiej zaparkować dalej i przejść się kawałek.

Jak informują urzędnicy: droga wewnętrzna, będąca wyjazdem z parkingu Urzędu Skarbowego i Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w stronę ul. Kos. Gdyńskich, zostanie czasowo zamknięta.

Wjazd i wyjazd na parking przekierowany na ulicę Jagiellończyka" - informuje Ewa Iwańska, dyrektor spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie, nadzorującej przebudowę.

Zmiany mają obowiązywać do połowy czerwca tego roku — wtedy planowane jest przywrócenie poprzedniej organizacji ruchu.

Przypomnijmy: remontem ulicy Kosynierów Gdyńskich zajmuje się firma Eurovia, która docelowo wykona tam nową nawierzchnię drogi i chodników, a także przebuduje skrzyżowanie ulic Slowiańskiej, Roosvelta, Żwirowej i Kosynierów Gdyńskich. Przy Słowiańskiej i Fredry wybuduje też nowe rondo. Roboty, które rozpoczęły się pod koniec marca 2023 roku, powoli zmierzają ku końcowi, a postępy prac widać gołym okiem.

Sonda
Czy prowadzone w Gorzowie inwestycje drogowe mocno utrudniają ci poruszanie się po mieście?
Drogowcy wybrali wykonawcę remontu Krakowskiego Przedmieścia. Zamkną jezdnię na 8 miesięcy