Remigiusz Lorenz

i

Autor: fot. Gmina Międzyrzecz / www.facebook.com

WYBORY

Remigiusz Lorenz zostaje na stanowisku burmistrza Międzyrzecza! "Nie zawiodę"

2024-04-22 10:30

W niedzielę, 21 kwietnia, w Międzyrzeczu przeprowadzoną drugą turę wyborów samorządowych. O funkcje burmistrza ubiegali się Remigiusz Lech Lorenz i Agnieszka Małgorzata Olender. Ostatecznie mieszkańcy zdecydowali, że zmian na tym stanowisku nie będzie i to Remigiusz Lorenz przez kolejne 5 lat będzie piastował urząd burmistrza.

Druga tura wyborów samorządowych 2024 w Międzyrzeczu

W Międzyrzeczu, w pierwszej turze wyborów samorządowych nie udało się wybrać burmistrza - żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej większości głosów. Do drugiej tury awansowali wiec dotychczasowy burmistrz Remigiusz Lech Lorenz oraz Agnieszka Małgorzata Olender.

Punktualnie o godzinie 21:00 zamknięto lokale wyborcze, a już zaledwie parę godzin później Państwowa Komisja Wyborcza przekazała oficjalne wyniki wyborów.

Remigiusz Lech Lorenz burmistrzem Międzyrzecza

Większością głosów to właśnie Remigiusz Lech Lorenz wygrał wybory, co oznacza, że pozostaje na stanowisku burmistrza na kolejną, trzecią już kadencję (podobna sytuacja miała miejsce również w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie po raz trzeci z rzędu na prezydenta wybrano Jacka Wójcickiego).

Remigiusz Lorenz zdobył 63,24% głosów, co oznacza, że zagłosowało na niego 4 357 osób. Z kolei jego kontrkandydatka, Agnieszka Małgorzata Olender, uzyskała 36,76% poparcia, co oznacza, że swój głos oddały na nią 2 533 osoby.

Remigiusz Lorenz komentuje wyniki wyborów

Zwycięstwo Remigiusz Lorenza oznacza, że będzie on będzie najdłużej urzędującym burmistrzem w powojennej historii Międzyrzecza.

Dziękuję Mieszkańcom za to ogromne poparcie. Zapewniam, że nie zawiodę Państwa zaufania i kolejne pięć lat poświęcę na aktywną działalność na rzecz dalszego rozwoju naszej Małej Ojczyzny. Jestem przekonany, że razem z radnymi miejskimi uda się nam zrobić wiele pożytecznych rzeczy dla Międzyrzecza i całej naszej Gminy. Dziękuję też mojej rywalce Pani Staroście Olender za piątkową debatę – przyznał Remigiusz Lorenz.

Przypomnijmy: w pierwszej turze wyborów, oprócz Remigiusza Lorenza i Agnieszki Olender, o stanowisku burmistrza ubiegali się również: Jacek Bełz, Katarzyna Ewa Budych i Marek Cieloch.

Zobacz też:

Piastowski Zamek Królewski w Międzyrzeczu  

Sonda
Byłeś/aś na wyborach?