ZALEW

Rajskie Malediwy w województwie lubuskim?! Wyjątkowe miejsce pod Gorzowem. Jak tam dojechać?

2024-05-05 11:33

Lato trwa, upały nie odpuszczają i wielu gorzowian cały czas szuka miejsca do przyjemnego wypoczynku i ochłodzenia. A nie ma nic lepszego niż jeziora i inne akweny wodne. Dziś przybliżymy urok zalewu w Karninie, który przez niektórych gorzowian jest nazywany jeziorem. Koniecznie obejrzyjcie genialną galerię zdjęć od Grzegorza Walkowskiego!

Lubuskie ma swoje małe Malediwy! Przyjedź tu z rodziną lub znajomymi 

Na wstępie warto zaznaczyć, że celowo nazwaliśmy to zalewem, ponieważ nie jest to akwen naturalny, więc nie można powiedzieć, że woda w Karninie jest "cudem natury". Jak czytamy na stronie gminy Deszczno, zalew powstał w wyrobisku po żwirowni i szybko stał się atrakcją regionu. - Dno zalewu jest piaszczyste, miejscami pokryte grubszymi kamieniami i wodorostami. Głębokość łowiska miejscami dochodzi do 25 m i jest tam dużo dołków i blatów - czytamy.

Trzy lata temu została zrealizowana inwestycja polegająca na zagospodarowaniu plaży, która w tej chwili wygląda bardzo malowniczo. W ramach in­westycji wykonano m.in. dwa pomosty, slip dla łodzi, dwa boiska (piłkarskie i siatkarskie), trzy place zabaw dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych, piękną promenadę z ławkami, dwie wiaty grillowe, miejsca do plażowania z parasolami, pływającą wyspę, ciągi piesze, a także bu­dynek toalet oraz monitoringu. Całość obiektu jest monitorowana oraz oświetlona.

Samochodem i autobusem - jak dojechać na zalew w Karninie? 

Dojazd z Gorzowa jest bardzo prosty. Nad karniński zalew można dojechać komunikacją miejską z centrum Gorzowa. Trasę obsługuje linia 116 oraz 108. Z pewnością rozkład jazdy w wakacje się zmieni, ale numery linii prawdopodobnie zostaną bez zmian. Podróż trwa około 20 minut.

Jeśli chodzi o inny dojazd, to musimy się wyjechać z Gorzowa w kierunku Deszczna. Po drodze należy wjechać do Karnina i kierować się na ulicę Kąpieliskową, która doprowadzi nas nad zalew.

Jezioro w Dąbiu koło Zielonej Góry
Sonda
Często odwiedzasz jeziora w województwie lubuskim?