JEZIORO

Romantyczne miejsce w Lubuskiem! To jezioro w kształcie serca przyciąga zakochanych

2024-05-22 8:32

Tak, to prawda! W województwie lubuskim mamy prawdziwy cud natury. Chodzi o jezioro Czarne, które kształtem idealnie przedstawia serce. Podobno to jedyne takie miejsce na ziemi. Gdzie dokładnie można je znaleźć? Wiemy, jak tam dojechać!

"Jezioro serce" w Lubuskiem. Gdzie dokładnie się znajduje? Jak dojechać?

"Jezioro serce", bo tak potocznie nazywane jest to miejsce, znajduje się w Nadleśnictwie Trzciel (woj. lubuskie, powiat międzyrzecki) obok drogi wojewódzkiej nr. 137 między miejscowościami Bobowicko i Stercz. W pobliżu można zostawić auto i pieszo dojść nad jezioro. Jesteście ciekawi zdjęć? Zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii autorstwa Grzegorza Walkowskiego. Fotografie zapierają dech w piersiach!

- Jezioro zaskoczyło nas niesamowitą karierą medialną budząc zachwyt swoją formą i linią brzegową, która doskonale widoczna jest z lotu ptaka i przypomina kształt serca rysowanego dziecięcą ręką. Jeszcze nie tak dawno widoki takie zarezerwowane były jedynie dla ptaków lub pilotów maszyn latających na niskim pułapie. Dzisiaj, dzięki bezzałogowym statkom powietrznym, możemy zobaczyć znacznie więcej, odkrywając obiekty otaczającej nas natury na nowo - czytamy na stronie internetowej Nadleśnictwa Trzciel.

Jezioro w kształcie serca w Lubuskiem idealnym miejscem na randkę?

Jezioro znajduje się na uboczu i z drogi go nie widać, dlatego jeśli ktoś się tam pofatyguje, to oprócz niesamowitych widoków, będzie miał ciszę i spokój. Idealne miejsce na randkę? To na pewno!

Moczarka zarasta Jezioro Długie w Olsztynie
Sonda
Widziałeś/aś już jezioro czarne w kształcie serca w Lubuskiem?
Listen on Spreaker.