Ozdoby choinkowe

i

Autor: Canva Pro

ŚWIĘTA

QUIZ: Co symbolizują ozdoby choinkowe? Symbolika ozdób świątecznych. Jak dobrze znasz symbole świąt Bożego Narodzenia

2023-12-26 14:03

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, z którym związanych jest wiele tradycji. Zostawiamy wolne miejsce przy stole, łamiemy się opłatkiem i... ubieramy choinkę! Na świątecznym drzewku można zawiesić swoje ulubione dekoracje. Ale czy wiedziałeś, że wiele z nich ma szczególne znaczenie? Rozwiąż quiz i sprawdź jak dobrze znasz symbolikę ozdób choinkowych.

Święta za pasem i w wielu domach stoi już bożonarodzeniowa choinka, a kupione prezenty czekają na zapakowanie. Nie da się ukryć: święta to czas pełen tradycji! Mimo, że Boże Narodzenie jest świętem katolickim to obecnie obchodzą je również osoby nie wyznające tej religii.

Symbole świąt Bożego Narodzenia

Dla niektórych ma to związek z wiarą, dla innych jest symbolem zmian, a jeszcze inni traktują święta jako grudniową tradycję. Jednak niezależnie od podejścia do tematu świąt to w wielu domach wyglądają one podobnie.

Jest choinka, suto zastawiony wigilijny stół, na którym musi się znaleźć 12 potraw, dzielenie się opłatkiem czy pocałunki pod jemiołą. A to tylko część z licznych bożonarodzeniowych zwyczajów.

Niewątpliwie jednym z nieodłącznych elementów świątecznych przygotowań jest ubieranie choinki. W tej chwili na rynku istnieje szeroka oferta drzewek, zarówno żywych jak i sztucznych, dlatego warto dobrze się zastanowić jaką choinkę wybrać.

Gdy już znajdzie się w domu, czas na przystrajanie! Na drzewku można zawiesić praktycznie wszystko co sobie wymarzymy i co udźwigną iglaste gałązki. Jak się jednak okazuje, wiele z choinkowych ozdób ma swoje szczególne znaczenie i stanowi swego rodzaju symbol.

Ale czy wiesz, co symbolizują choinkowe dekoracje? Sprawdź się w naszym quzie! Być może dowiesz się czegoś ciekawego.

Quiz: Co symbolizują choinkowe ozdoby? Symbole świąt Bożego Narodzenia

Pytanie 1 z 8
Co oznacza Gwiazda Betlejemska umieszczana na szczycie drzewka?
Choinka w Warszawie rozbłysnęła! Ma aż 40 tys. lampek