Nadleśnictwo Kudypy rozpoczyna sprzedaż choinek. Ile zapłacimy za świerk? [CENY CHOINEK 2022]

i

Autor: Unsplash Nadleśnictwo Kudypy rozpoczyna sprzedaż choinek. Ile zapłacimy za świerk? [CENY CHOINEK 2022]

ŚWIĘTA

Czy można wyciąć choinkę z lasu? To nielegalne! Ile wynosi mandat za kradzież drzewa z lasu?

2023-12-07 9:30

Marzy ci się piękna, pachnąca lasem choinka? Jeśli tak to pamiętaj, by zdobyć ją z legalnego źródła! Kradzież drzewek z lasu nie jest najlepszym pomysłem i może cię to słono kosztować. Zwłaszcza, że przed świętami ilość patroli w lasach jest większa.

Ruszyła sprzedaż choinek

W sklepach, przy siedzibach nadleśnictw oraz przy leśniczówkach można już kupić bożonarodzeniowe drzewka. Oferta sprzedawców jest bardzo szeroka, dlatego lepiej zrezygnować z pomysłu kradzieży choinek z lasu. Samodzielna wycinka jest nielegalna i zupełnie się nie opłaca! Grożą za to wysokie mandaty, przy których koszt zakupu jest nieporównywalnie niższy. Zwłaszcza, że w tym roku ceny choinek nie odbiegają znacznie od ubiegłorocznych. 

Mandat za kradzież choinki z lasu. Ile wynosi?

Jeżeli strażnicy zauważą osobę wychodzącą z terenu leśnego z choinką mają prawo ją skontrolować i zażądać dowodu zakupu potwierdzającego pochodzenie drzewka z legalnego źródła. Jeśli ktoś takiego zaświadczenia nie posiada i okaże się, że drzewko jest kradzione to strażnicy leśni mogą nałożyć mandat karny do 500 zł. Jeżeli natomiast sprawa trafi do sądu, to możemy zapłacić grzywnę w wysokości nawet do 5 tysięcy złotych!

Sonda
Którą żywą choinkę wybierasz na święta?
Murator Remontuje: Jak zrobić choinkę z desek z palet?
Materiał sponsorowany