Choinki

i

Autor: Canva Pro

ŚWIĘTA

Ceny choinek w Gorzowie 2023. Ile trzeba zapłacić za świąteczne drzewko? Ceny jodły, sosny i świerka

2023-12-04 13:11

Choinka to coś bez czego święta Bożego Narodzenia nie mogą się udać! Nic dziwnego, że już od początku grudnia mieszkańcy zaczynają się rozglądać za pięknym drzewkiem, które ozdobione zostanie kolorowymi bomkami, łańcuchami i lampkami. W ofercie wielu sklepów i szkółek roślin pojawiły się już jaodły, świerki i sosny. A my sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić za choinkę w Gorzowie w 2023 roku.

Czym byłyby święta bez pachnącej i świecącej choinki, pod którą Mikołaj zostawia bożonarodzeniowe prezenty? Niewątpliwie jest to obowiązkowy element świątecznego wystroju! Można ją ozdobić według własnego uznania i rozkoszować się magią świąt.

Jeśli zadajesz sobie pytanie: kiedy można ubrać choinkę to już spieszymy z odpowiedzią: w tej chwili jest na to idealny moment!

Choinka - prawdziwa czy sztuczna?

Bez wątpienia to żywe drzewka tworzą w domu prawdziwie świąteczną atmosferę. Nie dość, że pięknie pachną to jeszcze są niepowtarzalne, bo przecież trudno znaleźć dwa identyczne drzewa.

Co więcej, wbrew pozorom, żywe choinki są bardziej ekologiczne! To ważny aspekt, na który zwraca uwagę coraz więcej osób zainteresowanych troską o środowisko. Produkcja sztucznych choinek, wytwarzanych głównie z plastiku i metalu, wymaga zużycia dużej ilości energii i innych zasobów ziemi. Natomiast żywe drzewka są biodegradowalne a ich uprawa nie wiąże się z niszczeniem lasów.

Ceny choinek 2023 w Gorzowie

Jeśli chodzi o żywe choinki to najczęściej są to takie drzewa jak świerk pospolity, świerk kłujący, jodła kaukaska i sosna pospolita. Drzewka można kupić w donicach lub bez nich, a następnie wstawić do odpowiednio dobranego stojaka.

Ceny choinek wahają się w zależności od gatunku oraz wielkości. Najdroższe są jodły kaukaskie, natomiast najmniej zapłacimy za świerk pospolity.

W 2023 roku w gorzowskich szkółkach choinki można kupić w cenie od 50 do nawet 200 zł. Dwumetrowa jodła kaukaska to koszt średnio 160 zł, natomiast za podobnej wielkości świerk zapłacimy około 70 zł. Im mniejsze drzewko, tym taniej.

Swój cennik przedstawiło także Nadleśnictwo Kłodawa:

Ceny choinek

i

Autor: Nadleśnictwo Kłodawa, Lasy Państwowe

Z kolei choinki sztuczne, które można kupić w popularnych sklepach ogrodniczo-budowlanych mieszczą się w kwotach od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Eska na Jarmarku Świątecznym na Targach! Rozdawaliśmy choinki!

Sonda
W tym roku stawiasz na żywą czy sztuczną choinkę?
Rozświetlenie choinki na Rynku Głównym w Krakowie