choinka

i

Autor: canva

tradycja

Kiedy należy ubrać choinkę? Polacy wyznaczyli konkretne daty

2023-11-30 12:18

Już 24 grudnia Wigilia. Wtedy zasiadamy do stołów w rodzinnym gronie i zajadamy się przygotowaną wigilijną kolacją. Tradycja mówi także, że tego dnia ubiera się choinkę, która jest symbolem odrodzenia, źródłem życia Jezusa Chrystusa. 90 proc. mieszkańców Europy uważa, że jest ono najważniejszym symbolem świąt. A jak to jest w praktyce? Kiedy Polacy ubierają choinkę?

Zdania w tym temacie są podzielone. Łukasz Wojtyca z Ekipa Holding SA zapytał się na swoim koncie w "X" (dawnym Twitterze), kiedy jego obserwatorzy ubierają choinkę. Zdania w tym temacie są bardzo różne. - U nas w domu rodzinnym - tata tradycyjnie ubiera w Wigilię. Za to w Krk z Kasia choinkę mamy wcześniej! - napisał Wojtyca.

Kiedy w Polsce ubiera się choinkę?

Tak, jak wspomnieliśmy, tradycja to 24 grudnia, ale Polacy z reguły ubierają to drzewko wcześniej. Kiedy? Kilka wersji mówi o tym, że jest to dzień przed Wigilią, czyli 23 grudnia. Wielu Polaków ubiera choinkę także w połowie grudnia lub w ostatnim tygodniu przed świętami.

Można tradycyjnie, ale można i TAK! Oto nietypowe choinki z całego świata

Zdania są w tej kwestii bardzo podzielone. Z reguły jest to po prostu grudzień. Są też tacy, którzy ubierają drzewko już w listopadzie, by jak najszybciej poczuć magię świąt.

Co zrobić, by choinka długo stała i nie gubiła igieł? Ogrodnik ma cenne rady
Sonda
Czy masz już ubraną choinkę?