Świąteczne dania

i

Autor: Canva Pro

ŚWIĘTA

Catering świąteczny 2023 w Gorzowie. Ile trzeba zapłacić za świąteczne potrawy? Catering wigilijny

2023-12-23 13:59

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas zadumy i okazja do spotkania z bliskimi, ale to także... wielka wyżerka! Z uwagi na to, że ludziom często brakuje czasu na gotowanie, to coraz popularniejsze staje się korzystanie z ofert cateringu. Sprawdziliśmy jakie są ceny za catering wigilijny 2023 w Gorzowie.

W wielu domach przez całe święta stoły wręcz uginają się pod ciężarem smakowitych potraw. W Wigilię, zgodnie z tradycją, każdy powinien spróbować przynajmniej 12 dań - w tym dniu obowiązuje bezmięsne menu, w którym nie może zabraknąć barszczu czerwonego, karpia czy pierogów. Z kolei kolejnego dnia na stoły wjeżdżają pachnące mięsa w różnej postaci.

Nie każdy może sobie jednak pozwolić na kilkudniowe stanie w kuchni i gotowanie, a jeszcze inni najzwyczajniej w świecie nie mają do tego talentu. Dlatego po raz kolejny gorzowianie mogą skorzystać z szerokiej oferty cateringu świątecznego. Jak wyglądają ceny w 2023 roku?

Catering wigilijny 2023. Oferta w Gorzowie. Ile trzeba zapłacić za catering świąteczny?

Już na miesiąc przed świętami wiele gorzowskich restauracji przedstawiło swoją ofertę świątecznego menu. Lepiej nie zwlekać na ostatnią chwilę z zamówieniem, ponieważ restauratorzy muszą się odpowiednio przygotować. A jak wyglądają ceny?

Sprawdziliśmy ofertę gorzowskich restauracji i zestawiliśmy średnie ceny najpopularniejszych, świątecznych dań.

1. Barszcz czerwony 1 litr - 20-45 zł

2. Karp - ok 40 zł / 200 g (niewiele cateringów ma go w ofercie)

3. Pierogi z kapustą i grzybami - 45-60 zł / 1 kg

4. Bigos - 60-70 zł / 1 kg

5. Krokiety - 10-15 zł / 1 sztuka

6. Sałatka jarzynowa - 60 zł / 1 kg

7. Udo z kaczki - 30-50 zł / 1 sztuka