Nostradamus

i

Autor: https://wellcomeimages.org/indexplus/obf_images/1f/06/28253b2cff6be9c4ee908924c384.jpg / Canva Pro

PRZEPOWIEDNIA

Przepowiednia Nostradamusa na 2024 rok już się sprawdza? Co wróżył jasnowidz na początek roku

2024-04-04 8:15

Mimo, że przepowiednie i wróżby przez wielu wciąż traktowane są z przymrużeniem oka, to jednak nie ulega wątpliwości, że niektórzy z proroków zadziwiająco skutecznie potrafili przewidzieć co może się wydarzyć. Tak jest m.in. w przypadku słynnego Nostradamusa. Jak się okazuje, sprawdza się już część tego, co przepowiedział na 2024 rok. Czy jest się czego obawiać?

Fenomen Nostradamusa. Kim był słynny wieszcz?

Nostradamus, a właściwie Michel de Nostredame, urodził się we Francji w 1500 roku. Był aptekarzem, astrologiem, okultystą, mistykiem i autorem wielu proroctw. Pełnił także funkcję doradcy królowej Francji, Katarzyny Medycejskiej, a badacze twierdzą, że przepowiedział datę śmierci jej męża.

Nostradamus ukończył medycynę, ale stawiał na niekonwencjonalne, naturalne metody leczenia, nieznane jeszcze tamtejszym lekarzom, a oczywiste w dzisiejszych czasach - jak np. regularna wymiana pościeli czy wietrzenie pomieszczeń.

Prorok czytał też z gwiazd, ale sposób w jaki widział w nich przyszłość do dzisiaj pozostaje tajemnicą. Faktem jest, że Nostradamus przepowiedział liczne plagi, katastrofy czy kęski żywiołowe, dlatego przez wiele osób nazywany jest "Prorokiem Zagłady". Ale mimo, że jego przepowiednie budzą lęk i obawę to ludzie niezmiennie fascynują i przyciągają rzesze ludzi zainteresowanych tym, co może ich spotkać w przyszłości.

Przepowiednia Nostradamusa na 2024 rok

Badacze przypisują Nostradamusowi wiele trafnych przepowiedni, wśród których do najsłynniejszych należą m.in. wybuch rewolucji francuskiej, dojście Hitlera do władzy, zamach na prezydenta Kennedy'ego, lądowanie na Księżyku, atak na World Trade Center czy też śmierć Królowej Elżbiety w 2022 roku.

Nic dziwnego, że wiele osób właśnie u Nostradamusa szukało odpowiedzi na pytanie: "Co może się zdarzyć w 2024 roku?". Jak się okazuje, wieszcz nie ma zbyt dobrych przekazów, bo ten rok wiąże się z kolejnymi, przedłużającymi się wojnami, głodem i biedą. Jak się okazuje, część z tych przepowiedni już może znajdować swoje pokrycie w rzeczywistości!

Nostradamus o 2024 roku. To już się dzieje?

Jedną z głównych przepowiedni Nostradamusa na 2024 rok było "wyparcie króla wysp", który ma zostać "wypędzony siłą" i zastąpiony przez "osobę nie posiadającą znamion króla".

Choć nie ma dokładnego wyjaśnienia o kogo może chodzić to specjaliści twierdzą, że wróżba ta dotyczy króla Karola III, który abdykuje po licznych atakach na niego oraz Camillę.Teraz wiadomo już, że podobna sytuacja rzeczywiście może się wydarzyć!

Jak się bowiem okazało, Karoll III zmaga się z nowotworem i wiele osób spekuluje na temat konieczności jego abdykacji. Tron miałby przejąć William, obok którego miałaby zasiąść księżna Kate. Na razie nie ma jednak w tym względzie żadnych oficjalnych informacji, ale badacze rodziny królewskiej twierdzą, że taki ruch może być niezbędny dla dobra całej monarchii.

Co więcej, docierają liczne głosy młodych Brytyjczyków, którzy woleliby widzieć na tronie nowoczesną i młodą parę królewską, zamiast 75-letniego już Karola III.

Jeśli potwierdzi się informacja o abdykacji Karola III wówczas spełni się część przepowiedni Nostradamusa. A to niezbyt dobre informacje, ponieważ prorok ma na ten rok więcej, wyjątkowo nieprzyjemnych wizji. To właśnie teraz ma nastąpić największy od lat kryzys klimatyczny, a do tego zaraza i wielki głód. Ludzkość czeka katastrofa humanitarna i kryzys ekonomiczny, który ma się rozpocząć we Włoszech.

Jest jednak także dobra wróżba: to właśnie w 2024 roku ma zostać wynaleziony "sposób na zatrzymanie starości". Nie wiadomo jednak zupełnie co może się kryć pod tą przepowiednią.

Niestety, jeśli chodzi o 2024 rok to nie tylko Nostradamus, ale także m.in. Baba Wanga nie wróżyła nic dobrego.

Czarcie kręgi w lesie w województwie lubuskim

Sonda
Wierzysz w przepowiednie Nostradamusa?
Polskość będzie zachwiana?! Przerażająca wizja jasnowidza Jackowskiego. Mroczna przepowiednia dla miast